Jäähoki MM: Saksamaa pakkus üllatuse ja jõudis poolfinaali (1)

Siim Kaasik
Saksamaa jäähokikoondis.
Saksamaa jäähokikoondis. Foto: Roman Koksarov/AP/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistluste esimesed poolfinalistid on Saksamaa ja USA.

Saksamaa teenis veerandfinaalis 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Šveitsi üle. Sakslased viis avakolmandikul juhtima Maximilian Kastner. Jonas Siegenthaler suutis küll teisel peroodil seisu viigistada, ent kolmandiku lõpus viskasid John Jason Peterka ja Nico Sturm 36 sekundiga kaks väravat.

Juba enne turniiri peeti Šveitsi üheks võimalikuks finalistiks. Alagrupis mängiski Šveits kindlalt, teenides kuus võitu ja esikoha, kuid Saksamaa suutis veerandfinaalis pakkuda tõelise üllatustulemuse.

Teises veerandfinaalis alistas favoriit USA kindlalt 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Tšehhi koondise. A-alagrupi võitnud ameeriklaste eest tegid skoori Matt Coronato, Nick Perbix ja Cutter Gauthier.

Poolfinaalis lähevadki omavahel vastamisi USA ja Saksamaa. Teise poolfinaalpaari selgitavad täna õhtul Kanada ja Soome ning Rootsi ja Läti.