Eestlane tuli kolmandaks tugevas kardisarjas, kus on võidutsenud ka Verstappen

Markus Kajak (vasakult teine).
Markus Kajak (vasakult teine). Foto: Erakogu/autosport.ee

Eesti kardisportlane Markus Kajak võitis WSK Super Master Series’i KZ2 klassi viimase etapi Itaalias Sarno kardirajal, tõustes hooaja kokkuvõttes kolmandaks. Kusjuures 2013. aastal võitis samas klassis sarja üldvõidu Max Verstappen, kes on kolm viimast hooaega võidutsenud vormel-1 sarjas.

Kvalifikatsioonis viiendat aega näidanud Kajak võitis KZ2 klassis ühe eelsõidu ja lõpetas kolm korda teisena. Selle tulemusena startis Markus eelfinaali esimesena. Finaalieelse läbimärja sõidu lõpetas Kajak teisena, kaotades koha vaid 2019. aasta maailmameistrile Marijn Kremersile, kirjutas autosport.ee.

Suurepärane stabiilsus andis eestlasele parima stardikoha ka finaali. Tulede kustumisest finišini ohjasid hoidnud Kajak lõpetas Sarno etapi kindla võitjana, edestades lähimaid konkurente koguni 4,4 sekundiga. Suurepärane nädalavahetus tõi Markus Kajakule ka Super Master Series’i kokkuvõttes kolmanda koha. Sarja võitis mäekõrguse punktieduga itaallane Cristian Bertuca.

Klassis OK võistelnud Roland Kuklase võistlus kujunes pärast kvalifikatsiooni neljandat kohta raskeks. Eelsõitudes katkestamine, 7. ja 12. koht langetasid ta eelfinaali eel 12. kohale. Kuid vihmas tubli tõusu teinud Kuklane lõpetas eelfinaali 7. kohaga. Finaali 12. kohalt alustanud Kuklane tõusis ühe koha võrra. Sarja lõpetas ta kokkuvõttes 18. kohaga.

Mini U10 klassi kvalifikatsiooni 19. mees Mark Martin Loomets kogus eelsõitudest 5., 6. ja taas 5. positsiooni. Eelfinaalis tagas Loomets endale 7. koha. 12. kohalt alustanud noormehe finaal kahjuks nõnda edukaks ei kujunenud, finišeerides 22. kohaga. Sarja lõpetas Loomets 11. kohaga.