Kontaveit alustas WTA debüüti võidukalt

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Foto: Toomas Huik

16-aastane Eesti tennise tulevikulootus Anett Kontaveit debüteeris WTA turniiril, jõudes 220 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Kopenhaagenis kvalifikatsioonis teise ringi.

Korraldajatelt vabapääsme saanud Kontaveit (WTA 522.) alistas kvalifikatsiooni avaringis 6:4, 6:1 23-aastase slovakitari Lenka Wienerova (WTA 260.). Kohtumine kestis tund ja 18 minutit.

Avasetis jäi Kontaveit 0:2 ja 2:4 kaotusseisu, kuid võitis siis neli geimi järjest ja sellega ka seti 6:4. Teises setis läks Kontaveit 2:0 juhtima, aga kaotas siis oma pallingugeimi. Järgneva Wienerova servigeimis oli mõlemal mitu võimalust geim võita, lõpuks sai sellega hakkama Kontaveit ning Wieneroval ei õnnestunudki rohkem enam ühtegi geimi võita.

Kontaveit tegi mängu jooksul viis topeltviga ja tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 53, Wienerova servis ühe ässa ja tegi neli topeltviga, tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 67. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 68 ja Wienerova 52.

Põhiturniirile pääsemiseks on vaja saada kolm võitu. Kontaveit läheb teises ringis vastamisi kvalifikatsioonis 7. asetatud Prantsusmaa tennisisti Kristina Mladenoviciga (WTA 161.), kes alistas 6:0, 6:3 poolatari Marta Domachowska (WTA 176.).

Kopenhaagenis mängib ka Eesti esinumber Kaia Kanepi (WTA 34.), kes alustab otse põhiturniirilt.