Hyundai pealik kiitis Tänakut: see kõik on väga julgustav

Karl-Joosep Küngas
Copy
Cyril Abiteboul
Cyril Abiteboul Foto: Bastien Baudin / Hyundai Motorsport GmbH / Austral

Eesti rallipaar Ott Tänak ja Martin Järveoja lahkusid esmakordselt tänvusel hooajal mõnelt rallilt parima punktisaagiga. Seda kõike saavutati Portugali rallil teenitud teise kohaga, millega kaasnes palju kiitust ka Hyundai meeskonnalt.

Tänak lõpetas võistluse teise kohaga. Saarlasel tuli tunnistada ainult kaheksakordse maailmameistri Sebastien Ogier 7,9-sekundilist paremust. 2019. aastal maailmameistriks kroonitud Tänak tõdes pärast võistlust, et tunneb ennast autos üha enesekindlamalt, siis see kõlas julgustavalt kogu Hyundai meeskonnale.

«Ott on suutnud kasvatada enesekindlust autos istudes ja see kajastub koha ka tulemustes. Ta suutis näidata väga tugevaid katseaegu ja lahkuda Portugalist suurima punktisaagiga.

See on väga julgustav, kui arvestada kruusarallide arvu, millega järjepanu silmitsi seistakse. Neil on endiselt vaja teha tööd, et kasutada maksimaalselt ära võimalusi, mida järgmised kuus rallit pakuvad,» lausus Hyundai meeskonna pealik Cyril Abiteboul pressiteate vahendusel.

Portugalis teenis Tänak lõpuks 26 punkti, mida oli ühe võrra enam rallivõidu teeninud Ogier'st. Pärast viit MM-etappi hoiab eestlane üldarvestuses kolmandat positsiooni, olles kogunud 79 silma. Üldliider on endiselt Tänaku meeskonnakaaslane Thierry Neuville (110 punkti) ja talle järgneb Elfyn Evans (86).

Tagasi üles