HOKI MM Brittide kurbus jätkus, Saksamaa astus suure sammu veerandfinaali suunas

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Saksamaa purustas Kasahstani.
Saksamaa purustas Kasahstani. Foto: IMAGO/Lukasz Laskowski

Tšehhis toimuval jäähoki MMil tundsid tänastes esimestes kohtumistes võidurõõmu Saksamaa ja Taani. 

Sakslased läksid Ostravas vastamisi Kasahstaniga ning tegid kohe algusest peale selgeks, et nemad täna nalja ei mõista. Esimest korda sahises vastaste väravavõrk 62-sekundilise mängu järel, kui mängitud oli kaks ja pool minutit, vaatas tabloolt vastu juba 2:0.

Seejärel õnnestus kasahhidel ülekaalust küll üks tagasi visata, kuid rohkem nende jaks eelmise MMi hõbedasatsist üle ei käinud. Teise perioodi lõpuks vaatas tabloolt juba vastu Saksamaa 5:1 edu ning lõpusireeni kõlades oli seis koguni 8:2

Viie mängu järel on Saksamaal ette näidata kolm võitu ja kaks kaotust, millega hoitakse B-grupis hetkel teist kohta. Kuigi konkurendid võivad neist veel mööduda, räägib sakslaste kasuks tõsiasi, et neil on jäänud mängida veel grupi tagumiste Poola ja Prantsusmaaga. 

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

A-alagrupi paralleelselt toimunud kohtumises oli Suurbritannia lähedal, et teenida oma esimene punkt, sest duell Taaniga oli 50-minutilise mängu järel veel 3:3 viigis. Seejärel jäid nad aga vähemusse ja Christian Wejse oli see, kes ülekaalust taanlaste 4:3 võiduvärava viskas. 

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore
Tagasi üles