Rangers sai aastase mängijate ostukeelu

Šotimaa jalgpalliliit näitas Glasgow Rangersi meeskonnale «keelumärki» ning järgmise aasta jooksul meeskond uusi mängijaid osta ei saa.

FOTO: SCANPIX

Šotimaa jalgpalliliit karistas Glasgow Rangersit 12 kuu pikkuse mängijate ostukeeluga ning meeskonna omanik Craig Whyte ei tohi oma elu jooksul rohkem Šoti jalgpalliga seotud olla.

Võlgades suurklubi tohib järgmise aasta jooksul meeskonda tuua ainult noormängijaid. Jalgpalliliit nõuab klubilt 12 kuu jooksul sisse 160 000 naela ning Whyte peab 30 päeva jooksul tasuma 200 000 naela.

Seoses mängijate ostukeeluga on Rangersil väga raske leida klubile uut omanikku. «Me kõik töötame klubi nimel ning need sanktsioonid on väga karmid. Me oleme šokeeritud,» ütles klubi administraator Paul Clark Guardianile. «Rangersi plaanid klubi uuesti üles ehitada on saanud tugeva vastulöögi.»

Craig Whyte arvab et hoopis Šoti jalgpallijuhid on need, kes peaksid tagasi astuma. «See on klubi jaoks väga ränk otsus. Olen üllatunud, kui karmilt alaliit klubi rasketel aegadel kohtleb,» ütles ta. «Stewart Regan (jalgpalliliidu tegevjuht) ja Campbell Ogilvie (jalgpalliliidu president) on need, kes tegelikult peavad tagasi astuma ja Šotimaa jalgpallist kaduma.»

Jaanuaris oli lähedal Rangesiga liitumisele Eesti koondise kaitsja Enar Jääger, kui rahalistel probleemidel temaga lepingut ei sõlmitud.

Tagasi üles