Läti alistas Soome ja krooniti Balti turniiri võitjaks

Läti koondislased rõõmustamas.
Läti koondislased rõõmustamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Balti turniiri võitis tänavu Läti koondis, kes alistas finaalis penaltiseeria järel Soome. Kohtumise normaalaeg lõppes 1:1, penaltiseeria võitis Läti 6:5.

Soome asus 52. minutil Toni Kolehmaineni tabamusest juhtima, kuid 54. minutil suutis Edgars Gauracs juba matši seisu viigistada.

Viigilise normaalaja järel asuti koheselt penalteid lööma. Esmalt mõlema meeskonna mängijad eksisid, kuid seejärel mõlema meeskonna järgmised neli lööjat tabasid.

Lisalööjatena tabasid seejärel Tim Sparv ja Oskars Klava. Järgnevalt lõi Jarkko Hurme üle värava, kuid lätlaste poolel ei suutnud võrku sahistada ka Nauris Bulvits.

Soomlaste kaheksanda lööjana esile astunud Toni Kolehmaineni löök samuti ei tabanud ja lätlastele tõi seejärel võidu Vladislavs Kozlovsi täpne löök.