Superkarika finaali võitis FC Flora

Oliver Lomp
FC Flora võitis 2009. aasta jalgpalli superkarika
FC Flora võitis 2009. aasta jalgpalli superkarika Foto: Liis Treimann

2009. aasta jalgpalli superkarika finaalis võitis mullune karikavõitja FC Flora liigas triumfeerinud FC Levadia 2:1.

Kuigi Flora ründaja Joonas Tamme eemaldamise tõttu jäid florakad ühe mehega vähemusse, suudeti juba järgmisel minutil Mikk Reintame väravast juhtima asuda.

Teise poolaja alguses teenis Flora penalti ning Siksten Kasimir realiseeris selle külmavereliselt, Flora oli ees juba 2:0.

Kuigi vahetusest sekkunud Indrek Zelinski vähendas 70. minutil Levadia kaotusseisu, ei suutnud valitsev Eesti meister kaotusseisust välja rabeleda.

Mängu käik:

22. mänguminutil teenis FC Flora ridadest Joonas Tamm punase kaardi.

Kohe järgmisest olukorrast lõi värava Mikk Reintam, viies Flora juhtima 1:0.

44. minutil teenis Nikita Andrejev Levadiale penalti, kuid selle tõrjus Mihkel Aksalu.

50. minutil lööb Siksten Kasimir penaltist värava.

70. minutil avab ka Levadia skoori, Indrek Zelinski lööb värava.