Üllatus jäi sündimata: USA alistas korvpallifinaalis Prantsusmaa 36 punktiga

USA naiste korvpallikoondis. Keskel Sue Bird (nr 6)
USA naiste korvpallikoondis. Keskel Sue Bird (nr 6) Foto: SCANPIX

Londoni olümpiamängudel jõudis lõpule naiste korvpalliturniir, mille otsustavas mängus alistas USA koondis Prantsusmaa 86:50.

Mängu esimene veerandaeg kulges üsna võrdselt ja seisul 13:12 juhtis Prantsusmaa koondis mängu, kuid avaveerandi võitsid ameeriklannad viie punktiga 20:15.

Poolaja lõpuks kasvatas USA oma eduseisu juba 12 punkti peale ja ka teisel poolajal Prantsusmaa naised vahet vähendada ei suutnud. Mängu lõpus seisid tablool USA võidnunumbrid 86:50.

USA tabas mängust viskeid 47,2% täpsusega ja prantslannade vastav näitaja oli 28,1%.

Üleplatsinaine oli 21 punkti visanud Candace Parker, kes lisaks punktidele noppis ka 11 lauapalli. Teda toetasid Sue Bird 11 ja Diana Taurasi 9 punktiga. Kaotajate poolelt oli parim 12 punkti visanud Sandrine Gruda.

USA naiskonnale oli see juba viiendaks järjestikuseks olümpiakullaks.