Lapidus täitis Ateena MMil rahvusvahelise suurmeistri normi

Male
Male Foto: Peeter Kümmel / Sakala

2.-15. augustil toimusid Ateenas juunioride (20-aastased) maailmameistrivõistlused males, kus Eestit esindasid Mark Lapidus, Ottomar Ladva (mõlemad T.Truusi MKK) ja Triin Narva (SK Reval-Sport).

Meie noortest saavutas parima tulemuse käesoleva aasta Eesti meeste meister Mark Lapidus (16-aastane), kes omas reitingu järgi 99. asetust 130 võistleja seas. Lapidus kogus 13st partiist 7,5 punkti, millega saavutas 32. koha. Lapidus mängis kogu võistluse jooksul ainult ühe partii endast nõrgemat asetust omava maletajaga ning tema vastaste hulgas oli üks suurmeister ning seitse rahvusvahelist meistrit. Ühtlasi täitis Mark Lapidus selle tulemusega esmakordselt rahvusvahelise meistri normi.

15-aastane Ottomar Ladva (93. asetus) kogus 7 punkti, millega saavutas 50. koha. Juunioride maailmameistriks tuli Türgi suurmeister Alexander Ipatov, kes kogus 10 punkti 13-st partiist. Sama punktide arvu, kuid halvema koefitsendiga jäi teiseks Richard Rapport Ungarist.

Neidude turniiril jagas Triin Narva (18-a., 44. asetus) 66 osaleja seas 7 punktiga 13-st partiist 20.-30. kohta (koefitsendiga 27. koht). Juunioridde maailmameistriks tuli Guo Qi Hiinast, kes kogus 9,5 punkti. Sama punktide arvuga jäi teiseks Nastassia Ziazulkina Valgevenest ja kolmandaks Anastasia Bodnaruk Venemaal.

Kõik kolm noort osalevad Eesti koondise liikmetena 27. augustil Türgis algaval maleolümpial.