Kontaveit pidi US Openi noorteturniiri finaalis vastase paremust tunnistama

Anett Kontaveit eelmise aasta US Openi noorteturniiri finaalis.
Anett Kontaveit eelmise aasta US Openi noorteturniiri finaalis. Foto: SCANPIX

Eestlanna Anett Kontaveit (WTA 480.) pidi USA lahtiste tennisemeistrivõistluste noorteturniiri finaalis tunnistama ameeriklanna Samantha Crawfordi (WTA 393.) 7:5, 6:3 paremust. Kohtumine kestis tund ja üheksa minutit.

Esimest korda juunioride suure slämmi turniiri finaalis mänginud Kontaveit alustas kohtumist kindlamalt, minnes 2:0 ja 4:2 juhtima, kuid Crawford viigistas 4:4-le ning seejärel oli tal ka Kontaveidi servil murdepall, kuid eestlanna suutis enda servigeimi võita ja 5:4 ette minna. Crawford viigistas taas ja kuigi Kontaveidil oli oma servil kolm geimpalli, õnnestus ameeriklannal tema pallingugeim võita ja 6:5 ette minna ning seejärel oma servi hoida ja sett võita.

Teises setis võitis Crawford kaheksa punkti järjest, murde Kontaveidi servi ja võites enda pallingugeimi, teist korda murdis ta Kontaveidi servi üheksandas geimis, võites seega nii teise seti kui ka matši.

Kontaveit tegi mängu jooksul koguni üheksa topeltviga ja servis kaks ässa, samas kui Crawford servis kuus pallinguässa ja tegi kaks topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kontaveidil 63 ja Crawfordil 60, kuid eestlanna võitis 66% esimese servi punktidest, aga Crawford koguni 82.

Murdepalle teenis Kontaveit kolm ja ta realiseeris neist kaks, Crawford kasutas kuuest teenitud murdepallist ära viis.

Mängitud punktidest võitis Kontaveit 59 ja Crawford 76.

MÄNGU KÄIK:

Kontaveit - Crawford:

(geimisiseselt on punktid toodud servija poolt vaadatuna)

19:02

Õnneks on täna New Yorgis ilus ilm ja mäng algab plaanipäraselt

19:02

Praegu teevad mängijad väljakul sooja, matš peaks algama umbes kümne minuti pärast

0:30 Crawford

0:40 Crawfordil on kohe kolm murdepalli...

3:4

15:30 süsteem eksis halval ajal, näidates punkti Kontaveidile, kuid tegelikult sai selle Crawford

3:5

Kontaveit asus küll 30:0 juhtima, kuid Crawford võitis siis neli punkti järjest ja hoiab servi

30:40 Crawfordil matšpall

3:6

Crawford murrab taas Kontaveidi servi ja võidab matši

16-aastane Kontaveit ja 17-aastane Crawford pole varem omavahel mänginud.

Turniiril 12. asetatud Kontaveit alistas avaringis 6:4, 6:3 Lõuna-Aafrika Vabariigi tennisisti Madrie Le Roux, teises ringis sai ta raske 6:0, 6:7 (4), 7:6 (4) võidu ameeriklanna Alexandra Kiicki üle ning kolmandas ringis oli Kontaveit 6:4, 6:4 parem 6. asetatud tšehhitarist Katerina Siniakovast. Veerandfinaalis lülitas Kontaveit 6:4, 6:4 võiduga konkurentsist välja noorte maailma esireketi Taylor Townsendi, poolfinaalis oli eestlanna 6:2, 7:6 (4) üle ameeriklanna Victoria Duvalist.

Crawford võitis avaringis 6:3, 6:3 poolatari Zuzanna Maciejewskat, teises ringis 7:6 (5), 3:6, 7:5 turniiril 11. asetatud šveitslanna Belinda Bencicit ning kolmandas ringis 0:6, 6:1, 6:3 8. paigutatud ameeriklanna Sachia Vickeryt. Veerandfinaalis sai Crawford loobumisvõidu 2. asetatud Kasahstani esindavalt Julia Putintsevalt ning poolfinaalis alistas ta 3:6, 6:1, 6:2 sakslanna Antonia Lottneri, kellel oli 4. asetus.

Crawford osales tänu wild-card’ile ka US Openi naiste üksikmängus, kus pääses läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile, seal jäi ta avaringis 3:6, 6:7 (6) alla Laura Robsonile.