Dopingublogi: Kärp tunnistas üles, et tarvitas dopingut koos Tammjärve ja Veerpaluga (148) Austria politsei tegi möödunud kolmapäeva hommikul ootamatu dopingureidi suusaalade maailmameistrivõistlustel Seefeldis. Kinni peeti ka Eesti suusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, kes vabastati neljapäeval. Eesti koondise treeneri Anti Saarepuu sõnul kinnitasid talle suusatajad, et tegemist on dopingujuhtumiga. Eesti aja järgi kell 12 toimus Seefeldis pressikonverents, kuhu ilmus kohale ka Tammjärv, kuid mitte Veerpalu. Saarepuu kinnitas pressikonverentsil, et eestlased on tunnistanud ennast süüdi. Tammjärv lausus avameelselt, et kõik algas aastast 2016, kui tal oli jutuajamine Mati Alaveriga. Veerpalud kadusid aga teadmata suunas, kuid Andreas vabandas laupäeval, öeldes, et kahetseb oma tegu. Sama väitis pressikonverentsil ka Tammjärv. Nädal peale skandaali tunnistas dopingu tarvitamist ka varasemalt koondisesse kuulunud Algo Kärp.
Seefeldi MMi lõppakord: Norrale järjekordne kuld, Bolšunovile neljas (!) hõbe (9) Täna lõppesid Seefeldis suusaalade maailmameistrivõistlused. Traditsiooniliselt oli viimase alana kavas meeste 50 km pikkune vabatehnika suusamaraton, mille võitis norralane Hans Christer Holund. Seefeldi MMil sai neljanda (!) hõbemedali venelane Aleksandr Bolšunov, pronksi sai Holundi kaasmaalane Sjur Röthe. Norra võitis Seefeldis kokku 25 medalit – 13 kulda, viis hõbedat ja seitse pronksi. Loe allolevast blogist, kuidas võistlus kulges. Sõit on järelvaadatav.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Järelvaadatav: teise kulla võitnud Johaug pidi 19-aastase rootslanna alistamiseks tõsiselt pingutama (3) Talialade MMil Austrias Seefeldis oli täna ainsa alana kavas murdmaasuusatamise naiste 10 kilomeetri eraldistardist klassikasõit. Maailmameistriks tuli norralanna Therese Johaug, kellele andis võimsa lahingu 19-aastane rootslanna Frida Karlsson. Johaug edestas teda 12,2 sekundiga. Pronksmedaliheitluses alistas Ingvild Flugstad Östberg 1,4 sekundiga soomlanna Krista Pärmäkoski. Sprindis üllatanud eestlanna Mariel Merlii Pulles kaotas Johaugile +4.14,6 ning oli 55.
Järelvaadatav: Saksamaa suusahüppajate rõõmupidu jätkub, Kobayashi lõpuks medalil Seefeldi MMil toimunud suusahüpete meeskonnavõistluse absoluutne liider oli Saksamaa (Karl Geiger, Richard Freitag, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler), kellest Eisenbichler ja Geiger võitsid teist päeva järjest medali. Saksamaa kogus 987,5 punkti. Hõbemedali teenis Austria (930,9) punkti, pronksmedal läks Jaapanisse (920,2) punkti. Ülekannet kommenteerisid Heiko Heitur ja Kaarel Nurmsalu.
Järelvaadatav: särtsakalt alustanud Eesti jäi finaalist välja, Klaebo sai teise kulla (2) Seefeldi MMi paarissprindi võitis Norra esindus Johannes Höfslot Klaebo - Emil Iversen, kes veel eile jäid suusavahetusega sõidus Karel Tammjärvele alla. Venemaad edestati 1,88 sekundiga, Itaalia sai pronksi (+4,03). Eestit esindanud Raido Ränkel ja Marko Kilp olid poolfinaalis enne viimast vahetust veel konkurentsis, ent Kilp väsis ning Eesti lõpetas oma poolfinaali kuuendana. Edasipääs jäi 20,96 sekundi kaugusele, kokkuvõttes sai Eesti 12. koha. Naiste sõidu võitis Rootsi, üllatushõbeda teenis Sloveenia ning Norra leppis pronksiga.
Järelvaadatav: sakslased võtsid MMil kaksikvõidu, šveitslasest üllatusmees tõusis poodiumile (1) Seefeldi MMil tõusid suure mäe võistlusel üllatuslikult poodiumile kolm üllatusmeest, kui teises voorus 135,5 meetri pikkuse õhulennu teinud 27-aastane sakslane Markus Eisenbichler võitis oma karjääri esimese individuaalse maailmameistritiitli. Sakslastele kindlustas kaksikvõidu samuti oma esimese MM-medali võitnud 26-aastane Karl Geiger. Poodiumi viimasele astmele kerkis üllatuslikult eilse kvalifikatsiooni samuti kolmandana lõpetanud 23-aastane šveitslane Killian Peier. Ainsa eestlasena Seefeldi MMil suure mäe põhivõistlusele pääsenud 18-aastase suusahüppaja Kevin Maltsevi sooritus jäi tagasihoidlikuks, kui ta lendas 112,5 meetri kaugusele ning sai 50 mehe konkurentsis 44. koha.
Järelvaadatav: meeleheitlik lõpp! Norralased tegid jälle ajalugu, Tammjärv edestas Klaebot (4) Norra pidupäev Seefeldi MMil jätkub kui viimast korda suurvõistluste kavva kuuluva meeste suusavahetusega sõidu võitis norralane Sjur Røthe, edestades 0,1 sekundiga venelast Aleksandr Bolšunovi. Martin Johnsrud Sundby jäi napilt (+0,7) kolmandaks. Eestlaste parim oli Karel Tammjärv, kes edestas muuhulgas sprindi maailmameistrit Johannes Höfslot Klaebot ja lõpetas 27. kohal (+4.02,1). Andreas Veerpalu jõudis vaat et viimase mehena finišisse, alistades kolme sekundiga kanadalase Scott James Hilli (+9.55,5, 57. koht). Kaarel Kasper Kõrge sai liidritelt 17. kilomeetril ringiga sisse. Postimehe ja Kanal 2 ülekannet kommenteerivad Margus Uba ja Timo Tarve. Postimehe otseblogis on eksperdiks suusataja Kristjan Koll.
Järelvaadatav: Johaugi tagasitulek lõppes MM-tiitliga, Norrale kaksikvõit (4) Norra suusatäht, mullu võistluskeelust vabanenud Therese Johaug teenis Seefeldi MMil oma kaheksanda MM-tiitli, domineerides esimesest kilomeetrist naiste 7,5 (kl) + 7,5 (v) suusavahetusega sõitu. Norra sai kaksikvõidu, sest teisena lõpetas pinevas heitluses Ingvild Flugstad Östberg (+57,6). Pronksmedali teenis venelanna Natalja Neprjajeva (+58,7). Postimehe ja Kanal 2 otseülekannet kommenteerivad Margus Uba ja Timo Tarve. Postimehe otseblogis on eksperdiks suusataja Kristjan Koll.
Järelvaadatav: kaval rebane Frenzel riisus taas koore, Ilves alustas MMi tagasilöögiga (1) Põhja suusaalade MMil krooniti suure mäe võistluses kuue aasta järel individuaaldistantsil maailmameistriks 30-aastane kahevõistleja Eric Frenzel, kes on nüüd kuuekordne maailmameister. Kogenud sakslane, kes asub tänavu MK-sarjas alles 11. kohal, alustas murdmaasõitu liidripositsioonil ning lasi konkurendid endale kohe järele ja jättis vastased taas pika ninaga tänu tugevale lõpule. Kristjan Ilvese avastart Seefeldi MMil ebaõnnestus, sest suure mäe võistlusel pika hüppe teinud eestlane kukkus maandumisel ning põrutas kätt ja loobus paistetuse tõttu 10 km pikkusest murdmaasõidust. 22-aastase elvalase teine võimalus on järgmisel neljapäeval, kui Seefeldi MMil on kavas normaalmäe võistlus.
Järelvaadatav: Klaebo ja Ustjugov läksid karvupidi kokku, Pulles tegi MMil elu sõidu Suusatamise MM Seefeldis algas eestlaste jaoks väga positiivselt, kui üle kuue aasta jõudis Eesti naissuusataja MMil veerandfinaali. 20-aastane Mariel Merlii Pulles oli kvalifikatsioonis 30, lõppkokkuvõttes tuli ta 30. kohale. Eesti mehed Pullese saavutuse tuules rõõmustada ei suutnud, sest jäid edasipääsust kaugele. Norra võitis esimesed MM-tiitlid, kui naiste sprindi võitis Maiken Caspersen Falla, meeste sprindi aga Johannes Høsflot Klæbo, kellel oli poolfinaali järel suur konflikt Sergei Ustjugoviga.