Saarepuu tänasest võistlusest: midagi katastroofilist lahti pole

Marko Kilp.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Murdmaasuusatamise hooaja teisel MK-etapil Lillehammeris olid esimesel võistluspäeval stardis neli Eesti sportlast: ükski eestlane ei pääsenud klassikasprindis veerandfinaali ehk 30 parema hulka. Team Haanja peatreener Anti Saarepuu oli pärast võistlusi veidi pettunud, kuid lubas meestega pea püsti hoida.

«Ei läinud ju hästi. Konkurents on siin Norras väga tihe,» ütles Saarepuu. Näiteks sprindi veerandfinaalidesse pääses 12 norrakat, kelle seas ka kvalifikatsiooni Aleksandr Bolšunovi ees 4,31 sekundiga võitnud Johannes Høsflot Klæbo. «Üks mees on praegu teistest peajagu üle,» nentis Saarepuu.

Parima eestlasena saavutas 31. koha Marko Kilp, kes kaotas kvalifikatsiooni võitnud norralasele Klæbole 13,39 sekundiga. Edasipääsust jäi teda lahutama vaid 0,84 sekundit. «Eks ta ikka oli pettunud. Esimesena veerandfinaalist välja jääda pole üldse meeldiv. Aga midagi hullu ei ole, sest oleme ju konkurentsis. Kohad kuni 45. ongi hästi tihedad. Eelmine nädal on teistpidi, sel nädalal sedapidi,» ütles Saarepuu.

Raido Ränkel (+15,03) platseerus täna 45., Karel Tammjärv (+15,78) 49. ja Kein Einaste (+24,57) 69. positsioonil. «Ränkel tegi täna enda kohta väga hea sprindisõidu. Ta polegi sellist sõitu sprindis näidanud,» kiitis Saarepuu.

Homme on kavas suusavahetusega sõit ning seal on eestlastest stardis Ränkel ja Tammjärv. Saarepuu ootused on eelkõige Tammjärvel, kelle siht on punktikoht. «Eelmisel nädalal jäi tal koht realiseerimata, vaatame, kuidas nüüd läheb,» sõnas Saarepuu.

Kui palju mõjutas Saarepuu hinnangul võistlust fakt, et Kilp ja Ränkel said startida oluliselt väiksemate pingetega kui Rukal? «Enne Rukat olid igasugused pinged tõesti üleval. Eks see ikka mõjutas, aga kuidas täpselt, ei oskagi öelda. Midagi katastroofilist igal juhul lahti pole.»

Tagasi üles