Laskesuusatajad pakkusid treenerile seinast seina emotsioone

Roland Lessing.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kolm Eesti laskesuusatajat jõudsid Hochfilzenis peetud MK-etapi sprindisõidu tulemustega jälitussõitu. Meestest teenis hooaja esimesed punktid Roland Lessing, kes saavutas 31. koha. Naistest platseerusid vastavalt 45. ja 55. positsioonil Johanna Talihärm ja Tuuli Tomingas. 

Koondise treeneri Indrek Tobrelutsu sõnul polnud ilmeksimatult lasknud Lessingu vägev etteaste talle eriliseks üllatuseks. Juba eelmisel nädalavahetusel Östersundis näitas vanameister head minekut. «Roland on heas seisundis ja võimeline näitama head tulemust – seda näeb ka treeningutel,» sõnas Tobreluts pärast võistlust. «Ta tegutses tiirudes veatult ja kindlalt.»

Teised võistlustules olnud Eesti meeslaskesuusatajad eksisid tiirus vähemalt kaks korda. Rene Zahknal (lõppkoht 89.) jäi üles kaks, Kalev Ermitsal (95.) kolm märki.

«Renel oli püstitiirus väsimusaste päris kõrge juba, ei suutnud end kontrollida ja väikesed vead tulid sisse,» kommenteeris Tobreluts. «Kalev polnud suuskadega rahul. Palju see laskmist mõjutas – ma ei tea. Kindel nullimees Kalev pole, aga juhtub ka parimates peredes,» rääkis treener, kuid lisas, et kolm eksimust pole täielik põrumine. «Tänasel päeval poleks need nullid ka teda päästnud.»

Homses jälitussõidus määrab palju, kuidas Lessing psühholoogiliselt vastu peab. «Ega see tagaajamine lihtne pole. Oskused on tal olemas. Esimene eesmärk on täidetud ehk punktid käes – sellest pingest on ta vaba – nüüd tuleb oma asjale keskenduda,» innustas Tobreluts.

Kui Talihärma (eksimused lasketiirus 0+1) lõppkoht Tobrelutsu sõnul oli ootuspärane, siis Tominga (0+0) saavutus oli isegi treenerile meeldivaks üllatuseks. «Johanna koht pole üllatus, küsimus ongi selles, kuidas lasketiirus hakkama saab. Üks trahv pole kindlasti halvasti lastud,» selgitas treener. «Tuuli puhul rasketes oludes nulliga lasta oli kindlasti üllatus. Ta on tulevikutegija,» lisas Tobreluts.

Tobrelutsu sõnul saaks Talihärm rõõmsutada punktide üle, kui tema stardipositsioon oleks olnud 20 sportlase võrra tagapool. «Esimestele startijatele oli rada kindlasti aeglasem.» Samas võisid väärtuslikud 5,7 sekundit, mis eestlannat punktikohast lahutama jäid, kaduma minna lasketiirus. «Lukumehhanismiga nikerdamine võttis rohkem aega kui viis sekundit – sinna see punkt läks.»

Kas eestlannad suudavad homses jälitussõidus punktidele sõita, Tobreluts spekuleerida ei soovinud, vaid sõnas: «Iga sportlane läheb mõtetega kõrgemale tõusta, muidu poleks mõtet starti minnagi.»

Meeste 12.5 km jälitussõit algab homme Eesti aja järgi 13.15, naised saavad 10 km rajale kell 15.45.

Tagasi üles