Olümpiale võib sõita kaks Eesti mäesuusatajat, väliseestlane mängust väljas

Kaitlyn Verstein

FOTO: MOORETALENT

Endiselt on lahtine, kes esindab Eestit Pyeongchangi taliolümpia mäesuusatamisvõistlustel.

Vahepeal tekkis Eesti suusaliidus päevakorda küsimus, kas olümpiale võiks Eestit esindama pääseda USA-s üleskasvanud Eesti juurtega 18-aastane Kaitlyn Vesterstein, kelle vanaonu Karl Vesterstein oli kümnekordne Eesti meister mäesuusatamises, vahendab ERRi spordiportaal Vikerraadio spordisaadet.

«Hetkel on see selle taga, et tal ei ole veel taotletud Eesti kodakondsustki. Seal on FISi reeglid, mis nõuavad enne riigi esindamist olümpial riigi lipu all vähemalt kaks aastat sõitmist,» kinnitas suusaliidu mäesuusatamise alaliidu juhataja Margot Paal Vikerraadiole, vahendas ERRi spordiportaal.

Eelmisel taliolümpial Sotšis hoolitses Eesti suusatajate parima individuaalse tulemuse eest väliseestlasest mäesuusataja Warren Cummings Smith, kes saavutas slaalomis 26. koha. Nimelt on olümpial alati rohkelt katkestajaid ja tehnikaaladel finišisse jõudmine tagab reeglina viisaka koha.

Praeguse seisuga esindaks Eestit Pyeongchangis kaks sportlast. Naistest konkureerivad olümpiakohale Lise Anette Vaher ja Anna Lotta Jõgeva, meestest vennad Tõnis ja Juhan Luik. Kes sportlastest olümpiale pääseb, selgub jaanuari lõpus ning otsustavaks saavad teenitud FIS punktid.

Tagasi üles