Sildaru konkurent alustas tagasitulekut edukalt

Tiril Sjaastad Christiansen

FOTO: MIGUEL MEDINA/AFP

Kelly Sildaru konkurent, pikalt põlvevigastustega maadelnud Tiril Christiansen tegi Prantsusmaal Font Romeus eduka tagasituleku, kui oli MK-etapil pargisõidus kolmas.

Vigastuste tõttu on Christiansen pidanud vahele jätma 2014. aasta Sotši olümpia ning 2014. 2015. ja 2017. aasta Aspeni X-mängud. Eelmine hooaeg jäi norralannal ristatisideme vigastuse tõttu peaaegu täiesti vahele ning ta käis aastavahetusel ka operatsioonil. Christiansen naasis võistluskarussellile augustis Uus-Meremaa MK-etapil ning sai seal pargisõidus kuuenda koha, Sildaru võitis.

Seejärel tabas norralannat aga uus tagasilöök, kui ta kukkus oktoobris Šveitsis Saas-Fees treeningul ning vigastas põlve külgsidemeid. 

Siiski suutis 22-aastane Christiansen Pyeongchangi olümpiamängude nimel end taas vormi viia ning MK-etapil poodiumile tõusta. Esikoha võitis 16-aastane prantslanna Tess Ledeux, teine oli rootslanna Jennie-Lee Burmansson.

Poodiumikohaga kindlustas Christiansen endale nüüd kindlalt ka olümpiapileti, ühtlasi on ta Norra esinumber.  «Mul polnud õrna aimugi, et esimesena kvalifitseerun. Minu eesmärk oli finaali jõuda, kõik muu oli üle ootuste,» sõnas Christansen NRK-le.

«Minu viimatisest poodiumikohast on kaua aega möödas, nii et see tähendab palju. Selle taga on palju tööd. Nüüd olen aga väsinud ning valmis lõbusaid jõule veetma,» lubas ta. 

Tagasi üles