Jaak Salumets saates «Suud puhtaks»: enamik meie olümpiavõitjaid on pärit maalt, sest seal tuleb end liigutada

Jaak Salumets.

FOTO: Mihkel Maripuu

Enamik Eesti olümpiavõitjatest on pärit maalt, sest sealne keskkond soodustab liikumist, ütles endine tippkorvpallur ja treener Jaak Salumets ETV saates «Suud puhtaks». Seekordses olümpia-eelses saates oli arutluse all, kuidas sünnivad olümpiavõitjad.

«Kui vaadata, kust olümpiavõitjad ja tipud tulevad, siis enamus tuleb maalt. Mis on see võluvits, miks need poisid-tüdrukud sealt maalt tulevad? Väga lihtne: nad on kasvanud keskkonnas - see on loodus, sa pead iga päev pingutama millegi nimel seal maal, tööd tegema, sunnitakse sind liigutama,» rääkis Salumets.

Endise korvpalluri sõnul on spordi tegemine maal nii loomulik asi, et seda ei ole vaja välja mõelda mingite kampaaniate ega suurte rahadega. «Tähendab, meil on veel neid noori tüdrukuid ja poisse, kes maal seda  teevad.»

Enda nooruse kohta ütles Salumets, et ka tema tegi kõiki spordialasid. «Mul oli hea õpetaja – õpetaja Haan. Ta oli hea akrobaat, ta oli võimleja, suusataja, kergejõustiklane. Ja lõpuks sai minust korvpallur. Aga ma tänan teda selle eest, et ta mind utsitas,» sõnas Salumets.

Ühtlasi tõstatas Salumets küsimuse, kas Eesti spordil on süsteem või ei ole? 

Tagasi üles