Kaks teismelist medalisti lõid Uus-Meremaa rahvusspordiala trooni kõikuma

Sadowski Synnott

FOTO: JONATHAN NACKSTRAND/AFP

Ragbi on Uus-Meremaal kindel rahvussport, kuid vähemalt neljapäeval löödi valitseja troon korraks kõikuma, kui kaks 16-aastast talisportlast tõid samal päeval taliolümpialt pronksmedali.

Seni oli ainsa Uus-Meremaa talisportlasena medali teeninud mäesuusataja Annelise Coberger, kes tuli 1992. aasta olümpial slaalomis hõbedale. Medalipõua lõpetas neljapäeval lumelauasõidu hüpetes Zoi Sadowski Synnott, kellest ühtlasi sai 16 aasta ja 353 päeva vanusena Uus-Meremaa kõigi aegade noorim olümpiamedali võitja. Senine rekord oli kuulunud 17-aastasele ujujale Danyon Loaderile.

Kuid Sadowski Synnott sai olla rekordi omanik vaid mõne tunni, kui meeste freestyle-suusatamise rennisõidus tuli pronksile 16 aasta ja 91 päeva vanune Nico Porteus. Kaks noort medaliomanikku said kohe Uus-Meremaa sotsiaalmeedia suurteks kangelasteks.

Sadowski Synnott ütles, et Cobergeri ennast ta ei tunne, kuid lisas: «Meile on alati räägitud, et 26 aastat pole keegi medalit võitnud. Loodan, et minu edu innustab nüüd Uus-Meremaal rohkem noori tegelema lumelauasõiduga.»

Tagasi üles