ROKi soomlannast liige rikkus turvareegleid

Sari Essayah.

FOTO: Pekka Sakki/AP

Rahvusvahelise Olümpiakomitee liige, 10 km käimise Euroopa ja maailmameister Sari Essayah käis proovimas olümpia suusaradu, kuigi reeglite kohaselt tal selleks õigust polnud.

Soomlanna laenas laupäeval pronksmedali teeninud Krista Pärmäkoski suusapaari ja läks rajale, ent tal polnud selleks vastavat vesti, mida näiteks kandis Eesti president Kersti Kaljulaid, kui ta enne olümpiat rajale lubati.

Murdmaasuusatajate alale pääses Essayah akrediteerimiskaardiga, ent see veel ei anna õigust rajal sõitmiseks. «Ma ei teadnud, et vest on vajalik. Üks tehniline töötaja pidas mind kinni, aga lubas jätkata. Ta jäi sõnatuks, kui nägi minu kaelakaarti. Ütles, et pole 20-aastase kogemuse jooksul näinud võistlusrajal suusatamas ühtki ROKi liiget,» naeris soomlanna Yle Urheilu intervjuus.

Radade kohta arvas endine tippsportlane, et need on pigem kerged. «Kui oled tõusudel nõrgem ja jääd maha, siis on rajal nii palju laugeid laskumisi, kus saad vahe tagasi sõita. Tugevama taga püsides võid kaugele jõuda,» hindas Essayah radade raskust.

Tagasi üles