Lühidalt

Rohtlaan edukas

Mootorrattur Marko Rohtlaan sai Horvaatias klassis 600 cm³ esikoha ning tuli Pirelli Cup’il kolmandaks. Klassis 1000 cm³ oli parim Risto Klausen. (PM)

Kullamäe võidukas

Gert Kullamäe koduklubi Bamberg alistas Saksamaa meistrivõistlustel Trieri 91:87. Eestlane viskas üheksa punkti. (PM)

Pavo Raudsepp teine

Pavo Raudsepp pälvis murdmaasuusatamise krossivõistlusel Austrias teise koha. Võitis sakslasest olümpiapronks Peter Schlickenrieder. (PM)

Tanel Leok MMil 14.

Tanel Leok lõpetas motokrossi MMi etapil Hispaanias klassis 125 cm³ 14. ja Avo Leok klassis 650 cm³ 17. kohaga. (PM)

Peetre tõukas 18.26

Kuulitõukaja Taavi Peetre püstitas Tallinnas Eesti sisehooaja tippmargi 18.26. Tunniseitsmevõistluse võitis Indrek Turi 5322 punktiga. (PM)

Selgusid meistrid

Vibulaskmises tulid Eesti meistriks Artur Jakimenko 553 ja Katrin Frosh 540 silmaga. (PM)

Olijars LAVis väle

Läti esindaja Stanislavs Olijars jooksis Lõuna-Aafrika Vabariigis 110 m tõkkeid 13,26 ja keenialane Joseph Mutua 800 m 1.44,90ga. (PM)

Kullad Aafrikasse

Krossijooksu MMil Shveitsis oli naiste lühikesel distantsil (4 km) kiireim keenialanna Edith Masai ja pikal etiooplanna Werknesh Kidane. Meestest oli mõlemal alal parim etiooplane Kenenisa Bekele. (AP)

Bryantilt 55 punkti

Korvpalliliigas NBA viskas Los Angeles Lakersi äss Kobe Bryant 55 punkti, kui tema koduklubi alistas Washington Wizardsi 108:94. (AP)

Tenniseväljakult

USA tennisist Serena Williams alistas Key Biscayne’i turniiri finaalis kaasmaalanna Jennifer Capriati 4:6, 6:4, 6:1. (AP)

Eesti alustas võiduga

Lauatennisemeeskond alistas EMil San Marino 3:1, Moldova 3:0 ja Küprose 3:0, naiskond Walesi ja Islandi 3:0. (PM)

Kuld Shmigunile ja Veerpalule

Eesti suusameistrivõistlustel Haanjas võitis meeste 50 km vabatehnikas Andrus Veerpalu ja naiste 30 km Kristina Shmigun.

Veerpalule järgnesid Jaak Mae ja Erki Jallai. Shmiguni järel said kahvatumad medalid Silja Suija ja Kaili Sirge. Teatemeistriks tuli Otepää spordiklubi naiskond ja Kaitsejõudude Spordiklubi meeskond.

Rootsi meistriks 50 km distantsil tuli tänavune MK-sarja üldvõitja Mathias Fredriksson. Norras krooniti maratonimeistriks Jens Arne Svartedal.

Soome meistrid maratonidistantsidel on tänavu võistluskeelust vabanenud Mika Myllylä ja Virpi Kuitunen. Reedel oli Myllylä võitnud 10 km klassikat ja Kuitunen 5 km klassikat. (PM)

Kirsipuu seitsmes

Profirattur Jaan Kirsipuu sai Vlaandereni ühepäevasõidul seitsmenda koha, võitis hollandlane Steven De Jongh. Amatöör Risto Usin hõivas Lõuna-Prantsusmaal grupisõidus teise ja neljanda koha. Kalle Kriit oli ühepäevasõidul kümnes. (PM)

Vooremaa Euroopa juunioride meister

Argo Vooremaa pälvis Euroopa juunioride jääpurjetamise meistrivõistlustel Saadjärvel DN-klassis kuldmedali. Hõbeda sai poolakas Luikasz Zakrzewski Poolast ning pronksi ja neidude kulla Merili Randmaa. Klassis Ice Optimist tuli Euroopa meistriks Jaan Akermann. Hõbeda teenis Kiur Ojala ja pronksi Karl Hannes Tagu. (Sportnet)

Eestile kolmas koht

Maria Veessaar ja Maiki Saaring pälvisid Itaalias Garda purjetamisregatil klassis 470 kolmanda koha. Deniss Karpak oli Laseril 46. (PM)

Käsipalliväljakutelt

Balti meeste käsipalliliigas võitis Riia ASK/LV.AB finaalis Peterburi Stepan Razin/Neva 24:23. Põlva Serviti kaotas kolmanda koha mängus Kaunase Granitas/Kaustale 20:40. Jaanus Rätsep viskas seitse väravat. 5.-6. koha kohtumises kaotas Viljandi HC Minski SKA-le 21:30. (PM)

Välk taas meister

Eesti jäähokimeistrivõistluste finaalis alistas Tartu Välk 494 Narva 2000 tulemusega 4:1. Pronksimängus võitis Tallinna HC Panter Kohtla-Järve CHC 3:1. (PM)

Naiskond kuues

Balti naiste korvpalliliiga finaalturniiril Soomes tuli Eesti klubide koondis kuuendaks. Kohamängus jäi Eesti 64:94 alla Riiale. (PM)

Pärnu naiskond liigub kulla suunas

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria kolmandas kohtumises alistas ESS Pärnu Milstrandi 3:1 ja on kuldmedalist ühe võidu kaugusel. Teises pronksimängus alistas Jumek/Võru Viljandi Metallitööstus/Volle 3:1 ja viigistas mõõduvõtmise üldseisu. (PM)

Esikoht Rakverele

Noorte korvpalliturniiri Lurich Cup võitis täisedu viie võiduga KK Rakvere. Teise koha sai Eesti kadettide koondis ja kolmanda Lasnamäe SK. (PM)

Lõppes jääpalli MM

Eesti jääpallikoondis tuli maailmameistrivõistlustel Arhangelskis kaheksandaks, kaotades seitsmenda koha mängus USA-le 3:19. (PM)

Naiste üksiksõidus kuldmedal Kwanile

Iluuisutamise maailmameistrivõistlustel Washingtonis võitis naiste üksiksõidu ameeriklanna Michelle Kwan. Teiseks tuli venelanna Jelena Sokolova ja kolmandaks jaapanlanna Fumie Suguri.

Jäätantsus krooniti võitjaks Kanada paar Shae-Lynn Bourne ja Victor Kraatz. Teise kohaga pidid leppima tiitlikaitsjad Irina Lobatshova ja Ilja Averbuhh Venemaalt. (AP)