Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
BLOGI ⟩ Neuville triumfeeris Kataloonias, Sordo jättiski Ogier’ poodiumilt välja ning MM-tiitli saatus selgub alles Monzas Kataloonia MM-rallil triumfeeris Thierry Neuville (Hyundai), kellele järgnesid Elfyn Evans (Toyota) ning tiimikaaslane Dani Sordo. Kaheksandat MM-tiitlit jahtiv Sebastien Ogier jäi esimesena poodiumilt välja ning peab karika kindlustamiseks nüüd tulemuse kirja saama ka hooaja viimaselt etapilt Monzas. Ott Tänaku ja Martin Järveoja jaoks Hispaania asfaltetapp rõõmu ei valmistanud: eestlased sõitsid neljandal katselt rajalt välja ja katkestasid. WRC2-klassis võistelnud Georg Linnamäe lõhkus avapäeval rehvi, mistõttu veeres oma R5-e asfaldidebüüdil üle lõpujoone viimasena ehk seitsmendana. JWRC-klassis näitas head kiirust ekipaaž Robert Virves–Aleks Lesk, kes noppis ka kamaluga katsevõite, kuid laupäeval purunenud rehvi tõttu ei jäänud neil näppude vahele enamat kolmandast kohast.
BLOGI ⟩ Neuville lõpetas poolteist aastat kestnud võidupõua, Tänak võitis punktikatse (10) Ajaloo esimese Belgia MM-ralli võitis koduteedel sõitnud Thierry Neuville (Hyundai). Enne tänast maitses belglane viimati võidurõõmu 2020. aastal Monte Carlos. Hyundaile kindlustas kaksikvõidu teist MM-etappi järjest poodiumile jõudnud Craig Breen. Kolmanda koha teenis Toyota sõitja Kalle Rovanperä. Laupäeval rehvipurunemise tõttu kõrgest mängust langenud Ott Tänak oli kuues, ent punktikatselt teenis ta viis lisasilma.
BLOGI ⟩ Ülinapilt Neuville'ile alla jäänud Tänak sai punktikatselt lisa, ralli võitis Ogier (10) 3.-6. juunini sõidetud Sardiinia MM-rallil juhtis Ott Tänak üldarvestuses 40,5 sekundiga Sebastien Ogier' ees, kuid 12. katsel sõitis eestlane vastu kivi ja pidi katkestama. Muide, WRC All-Live'is otseülekannet kommenteerinud endine WRC-mees Kris Meeke sõnas, et Tänak ei teinud midagi valesti ja auto ei tohiks sellise asja tõttu katki minna. See on teine järjestikune MM-etapp, kus eestlane langeb esikohalt. Pärast Tänaku katkestamist langesid kõik kaardid Ogier' kätte, kes tuli kindla võitjana finišisse. Talle järgnesid Elfyn Evans ja Thierry Neuville.
BLOGI ⟩ Tänak ja Järveoja võitsid Lapimaa MM-ralli! (3) Sel nädalavahetusel sõideti Põhja-Soomes tänavuse autoralli MM-hooaja teine etapp, mis kandis nime Arctic Rally. Võidukihutamise sündmustel oli võimalik silma peal hoida Postimehe ralliblogis ja katsetega paralleelselt sai kuulata Postimehe ralliraadiot. Kuidas võistlus kulges, vaata juba meie väga põhjalikust tekstipõhisest otseblogist. Nii palju olgu aga ära öeldud, et poodiumi kõrgeimale astmele tõusid Ott Tänak ja Martin Järveoja!

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
BLOGI ⟩ Tänak pani raskele võistlusele ilusa punkti, Ogier loovutas viimase katsega Neuville´ile teise koha! (8) Autoralli MM-sarja eeleelviimane etapp sõideti sel nädalalõpul Sardiinias. Neljapäevasel testikatsel näitasid Ott Tänak ja Martin Järveoja parimat aega, kuid õigel rallil ei õnnestunudki neil esikoha peale kihutada. Kohe esimesest katsest saati hakkas eestlasi kimbutama vedrustuseprobleem, mis röövis neilt reedel ligemale kaks minutit: nad kaheksandale kohale, kust roniti lõpuks kuuendaks. Teist aastat järjest triumfeeris Dani Sordo. Postimees hoidis kogu võistlusel teraselt pilku peal, kogu info leiab allolevast blogist!
Blogi: Tänak võttis punktikatselt maksimumi, Ogier võitis Türgi ralli (16) Türgi ralli võitis prantslane Sebastien Ogier (Citroen). Kuuekordne maailmameister edestas meeskonnakaaslast Esapekka Lappit 34,7 sekundiga, kolmas oli norralane Andreas Mikkelsen 1.04,5-ga. Punktikatse võit kuulus Ott Tänakule (Toyota), teine oli Thierry Neuville (Hyundai; +2,6) ja kolmas rallivõitja Ogier (Citroen; +2,6). MM-sarja üldliidrina jätkab Tänak, vahe Ogier'ga kahanes 17-punktiliseks.