Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Jaanus Kriiski kolumn: Team Estonia – parim võimalus Eesti tippsport jälle riigistada! Team Estonia alustas ametlikult oma argielu kolme põhiteesiga. Olla jätkusuutlik tippspordi toetamise süsteem, mis on keskselt koordineeritud, pakub kvaliteetseid tugiteenuseid ja rahastust kõrgetasemeliste tulemuste saavutamiseks rahvusvahelises tippkonkurentsis; Tippspordi positiivne hindamine ühiskonnas, avaldades laiemalt positiivset mõju elanikkonna sportimisele ja liikumisaktiivsusele; Tiitlivõistluste medalite kaudu rahvale positiivsete emotsioonide pakkumine ning Eesti riigi tuntuse tõstmine. Põhimõtteliselt tehti esimene samm Eesti tippspordi uuesti riigistamiseks.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Jaanus Kriiski kolumn: silmakirjalikkusest, ignorantsusest ja topelmoraalist ehk Kuidas sai Raimund Pundi tegutseda (7) ENSV teeneline treener, Valgetähe IV klassi ordeni kavaler, Kalevi auliige ja veel mitmed elutööd kõrgelt hindavad tunnustused. Selline inimene ei saa ju olla paha, ei saa suuremahuliselt käituda valesti, ta on läbinud korduva eetikakontrolli erinevatel tasanditel, aga aastakümned hiljem uute juttude valguses on temast saanud täielik koletis. Kuidas saab nii juhtuda?
Jaanus Kriiski kolumn: Tartu klubikorvpalli valud, selle põhjused ja lahendused Viimasel ajal on Eesti spordimeedias päris palju arutatud, mis on lahti Tartu meeste klubikorvpalliga ja kuhu on kadunud see kuulus Rock, mis isegi Tallinnale tuule alla tegi. Otsitakse süüdlast, keda seina äärde panna. Tolle Tartu – Tallinna linnavõistluse ajastu täieõigusliku tunnistajana tunnen sisemist vajadust avada natuke telgitaguseid ja kujunenud olukorra põhjuseid, eriti nüüd, kui Eesti meeste korvpall on koondise tasemel jälle tõusnud tegijate hulka.
KOLUMN ⟩ Jaanus Kriisk: spordisponsori saatus ehk Koolikiusamise kõrgliiga Pühapäeviti on Tartu Ülikooli spordihallis hea rahulik meestega trenni teha – suhteliselt vähe rahvast, peaaegu polegi kedagi. Õhtupoole, kui juba oli pimenenud, sõitsin pärast trenni kodu poole. Tee viib mööda Tartu vanglast, üle uue ringtee silla, rahvas kutsubki seda hellitavalt vangla sillaks. Sillale sõites näed vanglat lausa kahest küljest, õhtul tuled säravad ning seal tuledesäras istub tuhatkond tõelist kurjamit, mõrtsukat, vägistajat, röövlit, riigireeturit jne – ühiskonna tõeline põhjakiht. Neist poolsada peab seal viibima surmatunnini, nende patt on lunastumatu.
Jaanus Kriiski kolumn: Audentese järgmine ülesanne on taastada usaldus «Audentese spordigümnaasiumi kui kahese karjääri arengukeskkonna missioon on toetada õppursportlase terviklikku pikaajalist arengut õpilase, sportlase, ühiskonnaliikme ja isiksusena, lähtudes Audentese kolmest põhiväärtusest: tarkus, tervis ja tasakaal,» seisab Audentese 2021-25 arengukavas. Selline on uue konseptsiooni ja majanduslikumalt oluliselt paremal järjel oleva meie ainukese spordigümnaasiumi toimimise eesmärk ja põhimõte.
Tagasi üles
Back