Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
KUULSUSTE HALL ⟩ Esimene Eesti värvides vägilane 1901. aasta oktoobris vallutasid tartlaste meeli järjekordsed elukutseliste maadlejate esinemised. Musklites mehed sulatasid publiku südameid koguni sedavõrd sügavalt, et päevakangelased programmi lõppedes vaimustunud kaasaelajate õlgadele tõsteti ja neid hurraahüüete saatel mööda areeni ringi tassiti. Teiste seas hullutas rahvast noor eesti soost vägilane Aleksander Aberg – mees, kelle nime hakkas hiljem kandma selsamal aastal Tartus loodud uus spordiselts.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
KUULSUSTE HALL ⟩ Eestlasest 40 maailmarekordi purustaja ja poole tonni piiri ületaja 50 aastat tagasi, 1971. aasta 8. augustil, said need tuhanded spordisõbrad, kes olid kogunenud Tallinnasse Kalevi spordihalli, et kaasa elada Georg Tenno mälestusvõistlustele atleetvõimlemises, kogeda üht ainulaadsemat hetke Eesti spordiloos – atleetvõimlejate kõrval lisamagnetina täismaja publiku ette astunud Jaan Talts püstitas ühe õhtu jooksul koguni kuus maailmarekordit raskekaalu tõstmises!
KUULSUSTE HALL ⟩ Eesti esimene olümpiavõitja 1922. aasta aprillikuu lõpupäevadel tehti spordiajalugu Tallinnas, Estonia teatri lavalaudadel. Seal leidsid aset tõstmise MM-võistlused, üldse esimesed mõne olümpiaala tiitlivõistlused Eestis, mis märkisid samal ajal ühtlasi meie tõstesportlaste enneolematut edu: viies kehakaalus välja mängitud kokku 15 medalist jäeti koju koguni 11. Maailmameistriteks krooniti eestlastest Harald Tammer, Saul Hallap ja Alfred Neuland.
KUULSUSTE HALL ⟩ Georg Lurich ja tema kaamelid Kaua vaatas talumees seda suurt, pikkade jalgade ja omamoodi küüruga looma, kes stoiliselt paigal seisis ja ennast katsuda lubas, justkui lootes, et kui ta hästi kannatlikult ja viisakalt käitub, siis ehk jäetakse ta ometi rahule. Ent talumees aina uuris teda, aeg-ajalt näpuga torkides ja uskumatult pead raputades. Sellist imeelukat polnud ta veel kunagi näinud! Viimaks lõigi mees käega ning pöördus minekule, ise ikka pead raputades ja enda ette pomisedes: «Äi niisugust looma põle olemas!»
Tagasi üles
Back