BLOGI Jaapani ralli: Hyundai noppis Toyota koduõuel kaksikvõidu, Tänaku ajastu lõppes poodiumil (5)

Postimees Sport
Copy

Autoralli MM-hooajale tõmmati joon alla Jaapani asfaltteedel. Toyota koduõuel noppisid kaksikvõidu Hyundaid: esimene oli Thierry Neuville, teine Ott Tänak. Kohalike rõõmuks lõpetas kolmandana Takamoto Katsuta. Põhjaliku ülevaate leiab allolevast blogist.

Ralli võtmesündmused:

  • Sebastien Ogier lõhkus teisel katsel rehvi ning andis kiirematele ära üle kahe ja poole minuti. «Siia meie ralli ka lõppes,» oli prantslase kommentaar.
  • Dani Sordo Hyundai süttis teisel katsel põlema ning põles paari minutiga maani maha. Keegi olukorras õnneks viga ei saanud, kuid katse jäeti juhtunu tõttu arusaadavalt pooleli. Lisaks jäeti põlengu tõttu ära kolmas katse ning lühendati viiendat kiiruskatset.
  • Craig Breen sõitis neljandal katsel vastu rajapiiret ja katkestas.
  • Gus Greensmith kaotas katkise veovõlli tõttu neljandal katsel üle minuti.
  • Kalle Rovanperä sõitis kaheksandal katsel vastu kaljuseina, lõhkus rehvi ja kaotas sinna üle kahe minuti. Lisaks lõhkus soomlane rehvi ka üheksandal katsel, mistõttu tuli tal kümnes katse läbida pilbasteks sõidetud rehviga, et hädiste jalavarjudega üleüldse hooldusalasse tagasi jõuda. 
  • Elfyn Evans lõhkus 16. kiiruskatse 10. kilomeetril rehvi ja kaotas üle poolteist minuti. Sellega kadus sisuliselt viimane suur põnevus – võitlus võidu eest.

Jaapan debüteeris MM-sarjas 2004. aastal ning enne tänavust oli ralli viimati kalendris 12 hooaega tagasi, mil Sébastien Ogier võitis karjääri teise MM-etapi.

Võrreldes eelnevate Jaapani MM-rallidega on tänavu üks suur erinevus: kruusa asemel võisteldakse asfaldil. Sõitjad on Jaapani katseid kirjeldanud kui väga kurviderohkeid ja aeglasevõitu.

Midagi suurt pole Jaapanis mängus: individuaalse meistritiitli kindlustas Kalle Rovanperä oktoobri alguses Uus-Meremaal, võistkondlik trofee rändas Toyotale oktoobri teises pooles Kataloonias.

Tänak on MM-sarja punktitabelis Rovanperä lähim jälitaja ning saarlase peaeesmärk on selja taga hoida meeskonnakaaslane Thierry Neuville, kes kaotab enne Jaapanit eestlasele 21 punkti.

Jaapani ralli ajakava vaata SIIT ja MM-sarja punktitabelit SIIT.

Tagasi üles