Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Valed otsused maksid kätte ja eneseületus jäi sündimata

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Pärnu võrkpalliklubi ja Meneni Prefaxise CEV Challenge`i eurosarja kaheksandikfinaali kordusmäng Menenis. Taavet Leppik ründamas. | FOTO: Reio Tilk

VÕRKPALL. Pärnu Võrkpalliklubi kaotas kolmapäeva hilisõhtul CEV Challenge Cupi sarja kaheksandikfinaali korduskohtumises võõrsil belglaste Meneni Prefaxisele 0:3 ja seejärel ka kuldse geimi 10:15 ning langes konkurentsist.

Peatreener Avo Keel ütles, et kaotuse põhjuseid võib otsida nii mängulistest asjadest kui mängijate vigastustest. Pärnu peamine punktikahur, diagonaalründaja Hindrek Pulk on juba mitu kuud olnud hädas seljavaluga, mis ei taha taanduda. «Läbi valu ta mängis, ei allu see hästi ravile. Nüüd läheb Tallinnasse süsti saama,» selgitas Keel.

Rünnakul olid suures hädas nurgaründajad ja ka diagonaalist punkte eriti ei tulnud (Pulga arvele jäi 11 silma – M. G.), 14 punktiga kerkis meeskonna resultatiivseimaks temporündaja Timo Tammemaa. Meneni tempoosakond toimis lausa suurepäraselt: Tim Smit lõi 14 tõstest punktiks 12, Jelle Sinnesael 11st kümme. Nurgamehed Anshel ver Eecke ja Robbe Vandeweyer suutsid näiteks 24 tõstest vaid viis punktiks realiseerida. Pärnu nurgaründajatest tõi Taavet Leppik 11 punkti.

«Nurgast jäime hätta, aga nemad olid sealt veel rohkem hädas. Nii tuligi punkte peamiselt tempost, kuigi ka seal valvati hoolsalt,» ütles juhendaja. Tema sõnul said saatuslikuks hetkeotsused ja omavead, vastased olid statistilistes elementides veidi paremad. «Neil olid mõned blokid rohkem, vastuvõtt parem, meil neli-viis serviviga rohkem,» loetles Keel. Pärnu tegi kokku koguni 33 omaviga, rünnakuprotsent oli vaid 39. Belglaste rünnak töötas 54-protsendiliselt.

Ka koduväljaku eelis mängib juhendaja sõnul suurt rolli, sest enamasti on selles faasis tegu võrdsete meeskondadega. Pärnu suutis teatavasti kodus samuti 3:0 võita. Belgias peetud kuldses geimis läks Pärnu küll 2:0 juhtima, ent sellele järgnes Belgia klubi 8:0 spurt ja Menen pääses järgmisse ringi 15:10 eduga.

«Vist kaheksast meeskonnast viis või kuus mängisid 16 seas ka kuldset geimi, see näitab mõndagi. Belgias oli samuti hea publik ja seega kodusaali eelis mängis rolli. Kuigi teisalt ei tohiks see meile ka ekstra pingeid tekitada, vahel on pinged hoopis kodus oma fännide ees,» arutles juhendaja. «Vaimne pool on samuti oluline. Mingitel hetkedel võtame lihtsalt vastu valesid otsuseid ja see saab määravaks. See kehtib nii mängijatele kui ka treeneritele.»

Keele sõnul jääb viimane kaotus kripeldama, sest edasipääsemine oli käeulatuses. «Eks kõik on veidi pettunud, et me edasi ei saanud. Vastane ei olnud teisest klassist, aga me ei suutnud seda väikest eneseületust teha,» lisab Keel.

Anu Ennok sai aga oma Šveitsi meistriliigasse kuuluva koduklubi Pfeffingeni Sm`Aeschiga Challenge Cupi kaheksandikfinaali korduskohtumises 3:1 jagu Iisraeli meisterklubist Haopoel Kfar Sabast ja mängib seega veerandfinaalis.