Cuprum pidi vaatamata Keith Puparti 16 punktile mõru pilli alla neelama

Laura Kalam
Robert Täht ja Keith Pupart
Robert Täht ja Keith Pupart Foto: Tairo Lutter

Poola Plusligas pidi mõru pilli alla neelama Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu juhendatav Lubini Cuprum, kes kolme järjestikuse võidu järel leppis kaotusega tabelis tagapool asuva võistkonna vastu. 16 punkti kogunud Keith Pupart tegi Cuprumi ridades tavapäraselt kaasa kogu mängu, Robert Täht sekkus mängu neljandas geimis.

Keith Pupart alustas kohtumist turniiritabelis kaks kohta tagapool asuva Kert Toobali kunagise koduklubi Olsztyni Indykpol AZSi vastu algkoosseisus ja viibis väljakul kuni lõpuvileni. Nurgaründaja sai võõrsil peetud 1:3 (22, -25, -25, -19) kaotusmängus 26 tõstet, millest pooled realiseeris punktiks. Lisaks toetas eestlane koduklubi kahe blokipunkti ja ühe serviässaga. Pallingu vastuvõtul 47 protsendilist täpsust näidanud Puparti kasuteguriks kujunes +8. Cretu saatis Robert Tähe eilses vastasseisus platsile neljandas geimis, kuid kahel servi vastuvõtul eksinud Eesti koondislasel punktiarvet avada ei õnnestunud, vahendab Volley.ee.

Kuueteistkümne vooruga 28 punkti kogunud Lubini esindus hoiab turniiritabelis kuuendat kohta. Kuna kõik ülejäänud 16. vooru mängud on veel pidamata, võib Cuprum maksimaalselt ühe koha siiski langeda. Olsztyni Indykpol AZS on 24 silmaga kaheksas. Turniiritabeli tipus paiknev Kedzierzyn-Kozle Zaksa on parimana teeninud 41 silma.

Pühapäeval toimunud Poola karikafinaalis alistas viimati 2012. aastal karikavõitjaks tulnud Belchatowi Skra ülimalt põneva heitluse järel 3:2 (-12, 23, -22, 26, 17) Kedzierzyn-Koźle ZAKSA. Argentiina koondislane Facundo Conte tõi võitjatele 23 ja Poola koondise liider Mariusz Wlazly 22 punkti. Dawid Konarski vastas kaotajate ridades 20 ja Belgia koondise noor talent Sam Deroo 18 silmaga. Finaalmängus kaotajaks jäänud Kedzierzyn-Koźle meeskond võitis viimati karika kaks hooaega tagasi.