SUPER! Eesti alistas Sloveenia. Võõrsil

Konstantin Vassiljev realiseerib penalti.
Konstantin Vassiljev realiseerib penalti. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis alistas Ljubljanas toimunud EM-valikmängus Sloveenia 2:1.

Eesti viis 29. minutil Sergei Zenjovi teenitud penaltist juhtima Konstantin Vassiljev. Sloveenia viigistas 78. minutil, kui värava ees lõi palli väravasse Tim Matavž.

Lõppseisu vormistas Eesti koondises 30. mängu pidanud Ats Purje, kes karistusalas pöördelt 81. minutil täpne oli.

Teistes C-grupi mängudes alistas Itaalia võõrsil Fääri saared 1:0 ja Serbia võõrsil sama tulemusega Põhja-Iirimaa.

Tabel: Itaalia 19 punkti, Sloveenia, Serbia 11, Eesti 10, Põhja-Iirimaa 9, Fääri saared 4.

Mängu käik:

-

Eesti algkoosseis: väravavaht Sergei Pareiko, kaitsjad Ragnar Klavan, Raio Piiroja, Taavi Rähn, Enar Jääger, poolkaitsjad Dmitri Kruglov, Martin Vunk, Aleksandr Dmitrjev, Taijo Teniste, Konstantin Vassiljev ja ründaja Sergei Zenjov.

-

Sloveenia algkoosseis: Samir Handanovič, Mišo Brečko, Boštjan Cesar, Branko Ilič, Robert Koren, Valter Birsa, Milivoje Novakovic, Bojan Jokič, Aleksander Radosavljevič, Josip Iličič, Tim Matavž.

Kohtumise alguseni on jäänud 35 minutit ning mõlemad meeskonnad teevad väljakul sooja. Mõne aja eest tuletati publikule meelde, et eelmisel aastal Tallinnas toimunud kohtumises võitis Sloveenia tänu Andrei Sidorenkovi omaväravale 1:0

Mängu alguseni on jäänud 20 minutit ja staadion täitub pidevalt. Praeguseks on täitunud umbes pooled istekohad.

Mängitakse hümne

2. minut - Sloveenia teenib esimese nurgalöögi

3. minut - Piiroja saab õhuvõitluses löögi vastu pead

5. minut - Dmitrijev teeb vastasele vea

7. minut - eestlased jäid oma värava lähistel söötmisega jänni

10. min - Piiroja likvideerib Sloveenia karistuslöögi

13. min - Sloveenia surve kasvab

16. min - Vassiljev tsenderdas karistuslöögi värava alla, kuid ohtlikku olukorda ei tekkinud

16. min - Eesti esimene nurgalöök. Ohtlikku olukorda ei tekkinud

18. min - Sloveenia saab teise nurgalöögi

Sloveenia teeb ilusa kombinatsiooni, kuid pealelööki väravale ei toimunud

23. min - mäng käib rohkem keskväljal

23. min - Vassiljev lööb keskväljakult Sloveenia väravale peale, kuid pall lendab kõrge kaarega üle põiklati

27. min - Sloveenia väravavaht tõmbab karistusalas Zenjovi maha ja Eesti saab penalti!

Sloveenia väravavaht saab kollase kaardi

Vassiljev realiseeris penalti ja viib Eesti 1:0 juhtima!

33. min - Eesti kaitsev taktika on end õigustanud

37. min - Sloveenia veeretab keskväljal palli

38. min - Sloveenia peatreener käskis hoolealustel palli rohkem maas hoida

Sloveenia on vallanud palli 62 ja Eesti 38 protsenti

5 min poolaja lõpuni

43. min - Pareiko püüab Sloveenia mängija tsenderduse

Kohtunik lisas 1 minuti

Poolaeg sai läbi

2. POOLAEG ALGAS

Vahetusi tehtud pole

48. min - Sloveenia mängija pealöök lendab üle Eesti värava

51. min - Sloveenia alustas marulise survega

52. min - Klavan triblas hästi Sloveenia värava alla

53. min - Vunk lööb karistusalas üle Sloveenia värava

55. min - Sloveenia valmistab vahetust

55. min - Pareiko tõrjub Sloveenia nurgalöögi

Sloveenia saab veel ühe nurgalöögi

Sloveenia teeb kaks vahetust

56. min. Radosavljevič välja - Vršič sisse ja Novakovič välja - Ljubijankič sisse

60. min - Sloveenia karistuslöögi järel tekkis ohtlik olukord, kuid sloveenid väravani ei jõudnud

61. min - Eesti vahetus: Zenjov välja ja Ahjupera sisse

62. min - Pareiko tõrjus Sloveenia ohtliku vasturünnaku

Sloveenia on teinud väravale 7 ja Eesti 5 pealelööki

65. min - Purje valmistub väljakule tulema

65. min - Sloveenia väravavaht tõrjus Kruglovi ohtliku karistuslöögi. Kohe sai jaole Vunk, kes healt positsioonilt Sloveenia puurilukule pihta lõi. Väga hea võimalus oli

Vunk täna öösel vist magada ei saa

69. min - Eesti vahetus: Kruglov välja - Purje sisse

72. min - Piiroja on murul pikali. Tal on säärelihased krampis

Piiroja viidi kanderaamil väljakult minema

74. min - Sloveenia saab karistusala joone lähistelt karistuslöögi

74. min - Eesti vahetus: Piiroja välja - Stepanov sisse

Sloveenia karistuslöök lendab üle Eesti värava

Kas tõesti võidab Eesti võõrsil?

78. min - Sloveenia viigistab

Ljubijankic söödab vasakult äärelt maast palli värava ette. Eesti koondislased ei suuda palli ära lüüa ja Matavž viigistab seisu

81. min - Purje viib Eesti uuesti ette!

Käib 84. minut

Sloveenia vahetab: Pecnik sisse - Ilicic välja

Käib 86. minut

85. min - Dmitrijev sai kollase kaardi

90. min - Purje saab palliga hella kohta kõva paugu