Flora alistas karikafinaalis Narva Transi

Oliver Lomp
FC Flora.
FC Flora. Foto: Raigo Pajula

Eesti jalgpalli karikafinaalis alistas FC Flora Lilleküla staadionil 2:0 Narva Transi ja tuli viiendat korda Eesti karikavõitjaks.

Flora läks 48. minutil Markus Jürgensoni väravast juhtima, teise värava lõi Alo Dupikov 78. minutil.

Mängu käik:

Mäng algas!

1.minut: Kitto lööb palli nurgalöögiks. Flora esimene võimalus. FLora teenib eise nurgalöögi järjest. Ka teine nurgalöök on ebaõnnestunud

3.minut: Gruznov annab tsenderduse Flora karistusalasse, kuid Meerits püüab palli

5.minut: Transi karistuslöök - Bazjukin tsenderdab, kuid Meerits püüab

7.minut: Minkenen annab karistuslöögist tsenderduse, kuid pall läheb üle otsajoone

8.minut: Alliku pääseb väravavahiga peaaegu silmitsi, pall satub lõpuks Peitrele, kuid Transi kaitse likvideerib olukorra

11.minut: Peitre ja Jügenson kombineerisid vasakul äärel, kuid tsenderdus ebaõnnestus. Pall Narvale

12.minut: Florale karistuslöök heast kohast...Minkenen lööb, aga pall lendab kindlalt üle

13.minut: Dupikov mängib hea sööduga Alliku väravavahiga silmitsi, kuid viimane kiirustab ja lööb selgelt mööda

14.minut: Näo piirkonda viga saanud Narva kaitseliini liider Kitto peab väljakult lahkuma, tema asemele tuleb platsile Bezykornovas

16.minut: Flora teenib nurgalöögi...Minkenen mängib teava palli kasti ja Narva mehed löövad palli taas üle otsajoone

17.minut: Nurgalöök Florale...Minkeneni tsenderdus seekord ebaõnnestub täielikult

19.minut: Dupikov mängitakse karistusala lähistel löögile, kuid pall veereb täiesti mööda. Flora on kõva surve peale pannud

20.minut: Flora järjekordne nurgalöök...Minkeneni nurgalöök on ohtlik ja lendab napilt Transi värava ristnurgast mööda

22.minut: Transi meestest on Šiškin valudes pikali, kuid tõuseb lõpuks siiski püsti

25.minut: Üle pika aja tegi Trans ka ühe rünnaku. Pall mängiti äärele Gruznovile, kuid veteranründaja tsenderduse püüdis Meerits.

26.minut: Frolov teeb Šiškinile vea -Transi karistuslöök...Narva mehed korraliku pealelöögini ei jõua

28.minut: Minkenen proovib kaugelt, kuid pall lendab selgelt üle

30.minut: FLora keskkaitsja Jahhimovitš eksib ning Flora kastis tekib paanika. Viimasel hetkel löödakse pall siiski puhtaks

33.minut: Flora karistusöök 25 meetri pealt...Minkeneni löök lendab otse Transi väravavahi sülle

34.minut: Palatu ja Bazjukin on maas pikali. Mõlemad mehed on taas püsti

37.minut: Karistuslöök Transile 35 meetri pealt...Abramenko pääseb peaga löögile, kuid pall lendab meetri jagu väravast mööda. See oli siiani Transi parim võimalus

40.minut: Trans on veidi aktiveerunud. Erinevalt mängu algusest võidetakse nüüd ka kahevõitlusi

42.minut: Transi mängija viskab palli Flora karistusalasse, Jahhimovitš eksib, kuid Palatu päästab olukorra

43.minut: Flora kuues nurgalöök...sellest midagi ohtlikku ei sünni

45.minut: Taas segadus Flora karistusalas, kuid viimasel hetkel löödakse pall minema

Kohtunik lisas esimesele poolajale ühe minuti

45.+1.minut: Cekulajevs pääseb karistusala joonelt löögile. Pall lendab üle

Esimene poolaeg on läbi!

Teine poolaeg algas!

46.minut: Cekulajevs pääseb karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab kindlalt mööda

48.minut: Flora karistuslöök...VÄRAV. MINKENENI KARISTUSLÖÖGI PUTERDAVAD TRANSI KAITSJAD MARKUS JÜRGENSONILE, KES LÖÖB 1:0

50.minut: Gruznov proovib kaugelt, kuid pall lendab poolteist meetrit mööda

52.minut: Plotnikov teeb kaugelt hea tugeva löögi, kuid pall lendab Flora õnneks Meeritsale sülle

54.minut: Jahhimovitš tõmbab Bazjukini maha ja teenib kollase kaardi

55.minut: Transi esimene nurgalöök...Luts lööb palli minema

56.minut: Flora nurgalöök, järjekorras seitsmes...sellest midagi ohtlikku ei tule

59.minut: Bazjukin pääseb ääre pealt löögile, Meerits tõrjub nurgalöögiks, millest midagi ohtlikku ei sünni

62.minut: Trans on endiselt tahtmist täis, kuid viimast lahendust ei leita

63.minut: Peitre pääseb terava nurga alt löögile, kuid Transi väravavaht püüab

65.minut: Flora poolelt tuleb Peitre asemel platsile Mošnikov

67.minut: Mošnikov pääseb peaga löögile, kuid Transi väravavaht Vyalchinov teeb suurepärase tõrje

69.minut: Jürgenson mängib käega, karistuslöök ääre pealt Transile...Kazakov pääseb löögile, kuid pall lendab mööda

70.minut: Flora nurgalöök...Dupikov päseb peaga löögile, kuid pall lendab selgelt üle

71.minut: Transi kaitsemängijad ei mõista teineteist ja väravavaht peab sekkuma ning lööb palli üle küljejoone

71.minut: Cekulajevs teeb Jahhimovitši vastu vea ning teenib kollase kaardi

75.minut: Mäng on mõlemalt poolelt rahunenud

77.minut: Narva poolt tuleb Plotnikovi asemel platsile Epikhin

78.minut: Kams lükkas palli karistusalas Dupikovile, kes lööb 2:0!  FLORA ON KLUBI AJALOO VIIENDALE KARIKALE VÄGA LÄHEDAL

79.minut: Alliku asemel tuleb platsile Anier

83.minut: Vahetusest sekkunud Hannes Anier pääseb peaga löögile, kuid pall lendab mööda

84.minut: Transi Bazjukin teeb korraliku pealelöögi, kuid Meerits tõrjub

Mäng on läbi!

Transi algkoosseis: Dmitry Vyalchinov, Erik Grigorjev, Tomas Rimas, Stanislav Kitto, Sergei Kazakov, Aleksandrs Abramenko, Maksim Bazjukin, Viktor Plotnikov, Dmitrij Šiškin, Maksim Gruznov, Aleksandrs Cekulajevs.

Flora algkoosseis: Marko Meerits, Gert Kams, Karl Palatu, Aleksei Jahhimovitš, Markus Jürgenson, Valeri Minkenen, Andre Frolov, Meeilis Peitre, Rauno Alliku, Alo Dupikov, Siim Luts