Steven Stamkos.
Steven Stamkos. Foto: SCANPIX

Jäähokiliigas NHL sattus soovimatul moel tähelepanu keskpunkti Tampa Bay Lightningi ja Kanada koondise supertäht Steven Stamkos, kes viskas kohtumises Buffalo Sabresiga harvanähtavalt kauni omavärava.

Tampa Bay võttis viimase kolmandikaja keskel väravavahi pingile, et kasutada ära arvuline ülekaal. Rünnaku käigus üritas Stamkos sööta tagasi sinisel joonel seisnud meeskonnakaaslasele Michael Kostkale, kuid too puterdas litri üle kepilaba ja see libises poordipõrkest kaunilt väravasse, viies Sabresi mängu juhtima.

Stamkos lahendas täbara olukorra aga superstaari kombel - mõni minut hiljem andis ta Ryan Callahanile viigivärava toonud söödu ning viskas seejärel ise 4:3 võiduvärava, kui lisaaega oli mängitud pisut üle kolme minuti.