Kehra ei jätnud Viimsile mingit võimalust

Käsipalli Eesti meistrivõistlustel olid möödunud nädalal karikafinaalis kohtunud Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper edukad, kui said vastavalt 28-ja 14-väravalise võidu.  Kehra sõitis külla meistriliigas teisel kohal paiknevale Viimsi/Tööriistamarketile ja asus juba poolajaks 20:12 juhtima. Kohtumise lõppnumbrid näitasid Kehrale 43:29 edu.

Kehra rünnak toetus peamiselt kolmele mängijale: Kaspar Lees viskas 12, Mikita Yermashevich 9 ning Marko Slatinovski 8 väravat. Viimsi edukaim oli 6 väravat visanud Tarmo Ulla.

Meistrivõistluste liider Põlva Serviti oli võõrsil SK Tapast üle 44:16 (18:7). Peamiselt noori mängitanud Serviti edukaim oli 13 väravat visanud Sander Sarapuu. Raiko Rudissaare arvele jäi 7 ja Henri Sillastele 6 väravat. Tapa kasuks viskas Martin Adamson 5 väravat.

Liigatabel:

  1. Põlva Serviti (20 punkti/11 mängu)
  2. Viimsi/Tööriistamarket (17/12)
  3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (16/11)
  4. Viljandi HC (13/11)
  5. SK Tapa (6/11)
  6. HC Tallas (4/11)
  7. Aruküla (2/11)

Enne mängu:

Viimsi on viimastes meistriliiga voorudes suutnud sepistada üllatusi, kui kõigepealt võideti Põlva Servitit ja seejärel viigistati Viljandiga. Viimsi peatreener Ain Pinnonen avaldas lootust, et tema hoolealuste hea hoog jätkub ka Kehra vastu.

«Vorm on vaikselt kogunenud ja praegu oleme tõesti heas konditsioonis,» sõnas Pinnonen ja lisas, et viimastes kohtumistes on avaldunud ka Viimsi võistkonnahing. «Näiteks Viljandi vastu suutsime viimase veerandtunniga suurest kaotusseisust välja tulla ja viigipunkti ära võtta,» ütles Pinnonen.

Kehra peatreener Indrek Lillsoo uskus, et Viimsi saab tema meeskonna jaoks kõva pähkel olema. «Neil on periood, kus nad mängivad ainult Eesti meistrivõistlusi ja saavad igaks kohtumiseks väga tähelepanelikult valmistuda. Eks nad tunnetavad ka, et praegu on hea võimalus kõigilt punkte noppida. Meie olemegi ju ainukesed, keda nad sel hooajal veel võitnud pole,» rääkis Lillsoo, kuid lisas, et kuna Kehragi on nädalavahetusel tules Balti liigas, loodab ta koormusi ühtlaselt jagada.

Neljapäeval võõrustab Tapa omakorda Põlva Servitit. Läinud nädalavahetusel nelja-aastase vaheaja järel Eesti karika võitnud Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting lubas kesknädalal vanematele meestele puhkust anda ja nooremad mängijad Tapa bussi peale panna.

«Kui tublimatest noortest rääkida, siis Hendrik Varul, kes jättis mullu pool hooaega põlveprobleemide tõttu vahele, on teinud tänavu märkimisväärse arengu. Teine mees, kelle esile tooksin, on Henri Hiiend, kes just läinud nädalavahetusel kerkis mõneti üllatuslikult meeskonna rünnakuvedajaks,» sõnas Musting.

Tapa peatreener Elmu Koppelmann sõnas, et noorte mängijatega Serviti neile midagi lihtsat ei tõota. «Eks meil on veel nooremad mängijad vastu panna. Kardetavasti tuleb klassivahe ikka välja. Tapa võistkonnal on praegu vigastustega ka probleeme. Põhikaitsja Marek Puieräst on lausa pikemaks perioodiks vigastusega väljas.»

Tagasi üles
Back