Kalevi lähikonkurent oli lähedal üllatustulemusele

Kris Ilves
Kalev/Cramo võitis novembris Astana meeskonda 83:73.
Kalev/Cramo võitis novembris Astana meeskonda 83:73. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Korvpalli Ühisliigas kolmandal kohal paiknev Kaasani Unics alistas võõral väljakul lisaaja järel Astana 78:73.

Külalismeeskond domineeris esimest poolaega täielikult: avaveerandaja järel olid edunumbrid 22:19 ja poolajasireeni ajal 48:25. Kolmanda veerandaja lõpuks hoidsid venelased 12-punktilist eduseisu, kuid kodumeeskond rabeles keerulisest olukorrast soliidselt välja.

Astana võitis viimase veerandaja koguni 21:9 ja 40-minutilise mängu järel seisid tablool numbrid 66:66. Lisaajal pani Venemaa tippmeeskond oma paremuse maksma ja võttis 78:73 võidu.

Üleplatsimeheks kerkis Unicsi mängija Jamar Smith 20 punktiga. Astana parimad skooritegijad olid Larry Gordon ja Leonidas Kaselakis – mõlemad pallurid viskasid 18 punkti.

Sarnaselt Kalev/Cramole kaks võitu kogunud Astana paikneb 13 meeskonna konkurentsis 11. positsioonil. Novembris tunnistasid kasahhid valitseva Eesti meistermeeskonna kümnepunktilist paremust.