Kas president Kaljulaid jookseb maailmarekordi?

  • Jooksumehed usuvad, et eestlased suudavad püstitada erilise maailmarekordi.
  • Korraldajad tahavad starti tuua ka tuntud inimesi, et lisada jooksule kaalu.
  • Paljud rekordiüritusel osalejad peavad oma panuse andma öisel ajal.
  • Naised pääsevad Eesti eest starti meestest palju nõrgemate tulemustega.

Eesti parimaid pikamaajooksjaid Roman Fosti mullu Kadrioru staadionil 5000 meetrit jooksmas. Ta on lubanud Guinnessi rekordi purustamiseks veidi vähem kui kahe kuu pärast samuti starti tulla.

FOTO: Tairo Lutter

Sada inimest pingutavad keset suve ligi kolm ööpäeva ühtejutti, et teha kamba peale tulemus, millist keegi pole veel eales suutnud. Eesti vajab kiireid jalgu!

Tellijale Tellijale

Kui president Kersti Kaljulaid tahab ka spordis ajalukku minna – ja sport talle meeldib, nagu ta on näidanud nii uisu- kui ka suusarajal –, peab ta juuni lõpust mõne päeva oma ametikohustuste kalendris vabaks jätma. Sest talle tahetakse pakkuda erakordset võimalust – võimalust, millest ta ise veel eelmise nädala lõpus, kui Arter sellest teada sai, kuulnudki polnud.

Nimelt on nädal pärast jaanipäeva, alates 30. juuni õhtu kella üheksast kavas Tallinnas Kadrioru staadionil rünnata maailmarekordit. Ja rekordijooksu korraldajad soovivad, et selles osaleks ka president Kaljulaid. Teada ju on, et kümnend tagasi, mil ta asjatas Euroopas, tegeles ta seal innukalt ka pikamaajooksuga, jõudes naiste arvestuses kolmel maratonil koguni pjedestaalile. Tõsi, veidi vähem kui kahe kuu pärast poleks ta ülesanne kõva tulemus saavutada, vaid plaanitavale rekordijooksule kaalu ja tähtsust lisada.

Tagasi üles