Eesti viskas Rumeeniale kolm väravat, aga kaotas kindlalt

Kris Ilves
Eesti meeste jäähokikoondis.
Eesti meeste jäähokikoondis. Foto: IIHF.com

Eesti meeste jäähokikoondis jätkas Leedus Vilniuses peetavat rahvusvahelist turniiri 3:7 (0:1, 1:2, 2:4) kaotusega Rumeeniale.

Rumeenia asus mängu juhtima kolm ja pool minutit enne avakolmandiku lõppu, kui sihile jõudis Peter Balazs. Teise kolmandiku viiendal minutil seadis viigi majja Kevin Parras, kuid Rumeenia haaras Fjodor Cjanadi ja Eduard Casaneanu väravatest mängu keskpaigas kaheväravalise eduseisu.

Väravaterohket kolmandat kolmandikku alustas Eesti suurepäraselt, kui juba üheksandal sekundil Jaanus Sorokin kaotusseisu vähendas. Vähem kui kaks minutit hiljem vastas Rumeenia eest Gergo Biro. 15 sekundit hiljem suurendas Rumeenia eduseisu kolmeväravaliseks Anorei Xasice. Eesti eest jõudis väravani veel Andrei Makrov, kuid Borisenko Pavlo ja Otto Biro tabamused kindlustasid Rumeeniale veenva võidu.

8.-11. novembril 2018 Vilniuses peetaval rahvusvahelisel jäähokiturniiril «Turkish Airlines Baltic Challenge Cup» osalevad Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Rumeenia ja Jaapani koondised.

Eesti meeste jäähokikoondis asub 28. aprillil algaval Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni (IIHF) maailmameistrivõistluste I divisjoni B-grupi turniiril püüdma medalit. Turniir peetakse koduses Tondiraba Jäähallis, kus Eestile uisutavad vastu Poola, Jaapani, Ukraina, Hollandi ja Rumeenia koondised.

Käimasoleval turniiril kuuluvad Eesti ridadesse kõik paremad mängijad eesotsas Soome klubisse JYP kuuluva Robert Rooba ning samuti Soomes Vaasa Sportis litrit taga ajava tulevikulootuse Robert Arrakuga. Lisaks kuulub Eesti koondise ridadesse esmakordselt Siim Liivik, kes on Eestis sündinud, ent esindanud varem Soome noortekoondist. Vilniuse turniiril saab Liivik kaasa lüüa, ent õiguse nimel Eesti koondise eest ka valikmängudes jääl käia teeb Eesti Jäähoki Liit jätkuvalt tööd.