Tulega mänginud Žalgiris sai pingelises mängus Fenerbahcest jagu

Istanbuli Fenerbahce - Kaunase Žalgiris
Istanbuli Fenerbahce - Kaunase Žalgiris Foto: ERDEM SAHIN / EPA

Korvpalli Euroliiga play-off-mängus alistas Kaunase Žalgiris võõrsil 82:80 Istanbuli Fenerbahce ning viigistas kolme võiduni peetava seeria 1:1.

Kohtumise avaveerandaeg kulges võrdselt ning lõppes Fenerbahce 21:20 võiduga. Teisel veerandil sai Žalgiris aga sisse kerge edu ning poolajapausile mindi leedukate 46:39 eduseisus.

Kolmandal veerandil kasvas Žalgirise edu korraks ka 17-punktiliseks, kuid otsustavale kümnele minutile mindi vastu Leedu meeskonna 15-punktilises eduseisus. Kuigi vahe näis soliidne, suutis Fenerbahce mängu ikkagi põnevust tuua. 39 sekundit enne normaalaja lõppu jõutigi 80:80 viigini. Võidu tõi Žalgirisele Edgars Ulanovase 23 sekundit enne lõppu tabatud lähivise.

Ulanovas oligi Žalgirise resultatiivseim 20 punktiga (kahesed 9/10, kolmesed 0/1). Fenerbahce resultatiivseim oli 17 punktiga Luigi Datome, kel oli võimalik klubile ka võit tuua, kuid tema raske lõpusekundi kolmene lendas mööda.

Teises kohtumises alistas Baskonia 78:68 Moskva CSKA ning viigistas seeria 1:1-le. Baskonia resultatiivseim oli 16 punktiga Darrun Hilliard, CSKA parimana kogus Cory Higgins 15 punkti.

Kolme võiduni peetava seeria avamängu võitis kindlalt Fenerbahce, kes alistas Žalgirise 76:43. Žalgirise peatreener Sarunas Jasikevicius tõi esimese mängu järel välja, et leedukad peavad leidma vastuse Fenerbahce füüsilisele võimekusele.

Esimeses mängus tegi Žalgiris 23 pallikaotust, mis oli Jasikeviciuse sõnul lubamatu. Samuti peab Žalgiris hakkama sisse viskama. Kuigi Fenerbahce oli kaitses tugev, leidsid Žalgirise mängijad suhteliselt häid viskekohti. Ometi suudeti 16 teele saadetud kolmesest tabada vaid kolm (18,8%).

Teises tänases mängus, mis algab juba kell 20, lähevad vastamisi Moskva CSKA ja Baskonia. Avamängu võitis Venemaa klubi 94:68.