MM-sarja kuues mees ja kunagine Saaremaa ralli võitja stardib Rally Estonial

  • Hyundai Motorsport on teine WRC tehasemeeskond Rally Estonia stardinimekirjas
  • Andreas Mikkelsen ja Anders Jaeger kiidavad Eesti rallifänne
  • Andreas Mikkelsen võitis 2006. aastal Saaremaa ralli

Andreas Mikkelsen.

FOTO: Hyundai Motorsport

Teine WRC sarja meeskond, kes teatab oma osalemisest tänavusel ametlikul WRC promotsioonirallil Shell Helix Rally Estonia, on Hyundai Motorsport. Andreas Mikkelsen ja Anders Jæger stardivad 12.-14. juulil sõidetaval rallil Hyundai i20 Coupe WRC autoga.

Kolmekordsed WRC ralli võitjad Mikkelsen ja Jæger tegid nädal aega tagasi sõidetud Argentina MM-rallil oma viimaste aegade parima tulemuse, kui saavutasid teise koha, kindlustades Hyundai Motorsport meeskonnale kaksikvõidu. Maailmameistrivõistluste arvestuses kuuendal kohal olevad Mikkelsen ja Jæger osalevad Shell Helix Rally Estonial esimest korda.

Andreas Mikkelsen: «Uudis, et saame osaleda Rally Estonial oli meile väga positiivne. Soome MM-ralli, mis on järgmine WRC etapp pärast Rally Estoniat, on laiade katsetega väga kiire ralli. Eesti teed pakuvad meile sarnaseid tingimusi, tõsi kohati on katsed liivasemad, aga olen kindel, et osalemine Rally Estonial aitab meil olla Soomes heas hoos. 2006. aastal osalesin ma Saaremaa rallil ja pole pärast seda Eestis võistelnud, seega ootan juba huviga starti Rally Estonial juulikuus. See, mida olen näinud Eesti fännide osas WRC rallidel, on olnud muljetavaldav ja usun, et meid võetakse Eestis hästi vastu.»

Andreas Mikkelsen.

FOTO: Hyundai Motorsport

Andrea Adamo, Hyundai Motorsport tiimi juht: «Meil on heameel taas osaleda Rally Estonial, mis on hästi korraldatud sündmus ja kus on palju tulihingelisi fänne. See on meile suurepäraseks võimaluseks valmistuda Soome MM-ralliks, mis on kolme nädala pärast, et olla seal heas vormis. Tänavuse Rally Estonia tase on kindlasti veel kõrgem, kuna seal osaleb mitmeid WRC sarja sõitjaid.»

Shell Helix Rally Estonia ja Hyundai Motorsport tiimi osas on oluline märkida, et mõlema üheks olulisemaks toetajaks on Shell.

Winfred Gorissen, Shell Distributor Account Manager Nordics & Baltics: «Shelli jaoks on au olla teist aastat Shell Helix Rally Estonia nimitoetaja. 2019. aastal on selle sündmuse staatus teine, esimest korda sõidetakse ametlik WRC promotsiooniralli. See on suur saavutus korraldusmeeskonna poolt ja oluline ka Shelli vaatenurgast, sest nii saame olla lähemal veel rohkematele selle piirkonna rallifännidele.

Shelli teadlased töötavad käsikäes Hyundai Motorsport meeskonnaga määrdeainete testimisel ja arendamisel. Hyundai meeskonna nõudmised on määrdeainetele võistlusolukorras kõrged ja seeläbi saame neid teadmisi kasutada oma kõrge kvaliteediga toodete arendamisel.

Ka sellel aastal on Hyundai Motorsport Shell Helix Rally Estonia stardis ja usun, et Andreas Mikkelsen ning Andres Jæger on Hyundai i20 Coupe WRCga esikohakonkurentsis. Oleme kindlad, et tänavune ralli saab olema väga edukas ja ootame juba, et saaksime selle sündmustest osa koos oma ametliku esindaja Jungenti, klientide ja fännidega.»

Andreas Mikkelsen.

FOTO: Hyundai Motorsport

Hyundai Motor Baltic juhi Erkki Otsa sõnul on siinne õhkkond võrreldav Soome MM-ralli omaga.

Erkki Ots, Hyundai Motor Baltic direktor: «Meil on suur heameel ka sel aastal näha WRC tabeli esikohal olevat tehasetiimi Hyundai Motorsport Hyundai i20 Coupe WRC autoga Rally Estonia katsetel kihutamas Hyundai tiimil on eriline side Eestiga ka isiklikul tasandil ja meie fännide kaasaelamist võrdleb Hyundai Motorsport Soome ralli õhkkonnaga. Täname suurepärase töö eest ralli korraldustiimi ja Shelli esindajaid. Toetame igati WRC autode jõudmist Eestisse ja loodame, et meie kõigi pidev töö toob lõpuks Eestisse ka WRC MM-etapi.»

Shell Helix Rally Estonia direktor Urmo Aava tõdeb, et selliste uudiste edastamine fännidele on väga meeldiv tegevus.

Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktor: «On suur rõõm teatada Esapekka Lappi ja Janne Fermi (Citroën C3 WRC) kõrval teise WRC tehasemeeskonna startimisest Shell Helix Rally Estonial. Usun, et suudame sarnaselt eelmise aastaga pakkuda Hyundai Motorsport meeskonnale sooja vastuvõtu. Kindlasti on see Andreas Mikkelsenile ja Anders Jægerile hea võimalus saada korralik tunne Soome MM-ralliks ja olen kindel, et kohalikud fännid tervitavad nende starti Shell Helix Rally Estonial.»

Rally Estonia rallipassid on müügil Circle K jaamades üle Eesti ning rallyestonia.ee rallipoes hinnaga 24 eurot.

Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli. 

Loe ka: «Esapekka Lappi stardib Rally Estonial»

Tagasi üles