Värske raport: kas tõesti jääb Manchester City ilma kohast Meistrite liigas?

Pep Guardiola juhtis Manchester City klubi ajaloos esimest korda kaks aastat järjest Inglismaa meistriks.

FOTO: GLYN KIRK / AFP

Üleeile teist aastat järjest Inglismaa jalgpallimeistriks kroonitud Manchester Cityt ohustab aina reaalsemalt UEFA Meistrite liigast eemalejäämine, kirjutab New York Times.

Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) finantsasjade uurijad esitavad aina tugevamaid tõendeid, mis viitavad sellele, et «Manchester City eirab ettekirjutatud reegleid ja jahib edu keelatud võtteid kasutades», kirjutab mainekas ajaleht.

UEFA on koos Inglismaa esindajatega pikki kuid tegelenud juhtumiga, mille kohaselt on jalgpalli sünnimaa esiklubi kasutanud väidetavalt rahade liikumiseks varifirmade kontosid.

Vastava komisjoni liikmed kohtusid viimati kahe nädala eest UEFA peakorteris Nyonis. Nüüd on selle juhil, endisel Belgia peaministril Yves Leterme'il öelda viimane sõna. Kinnitamata andmetel taotletakse Manchester Cityle vähemalt aastast eurosarjas osalemise keeldu ning vastav taotlus võidakse esitada juba sel nädalal. Esialgu on teadmata, kas võimalik karistus võib jõustuda juba järgmisest hooajast või mitte.

Klubi esindajad on seni kõik vastavad etteheiteid jõuliselt tõrjunud. «Süüdistused meie ebaseaduslikes tehingutes on täiesti alusetud. Oleme kõik andmed esitanud ja reegleid järginud,» kirjutati ühes viimases vastulauses.

Pühapäeval tähistasid Manchester City meeskond, fännid ja araablastest omanikud klubi neljandat Inglismaa meistritiitlit viimase kaheksa aasta jooksul. Kuid loodetud edu euroväljakutel on seni jäänud tulemata ning poolfinaalist kaugemale pole City jõudnud.

Tagasi üles