Flora naasis võidulainele, 19-aastane esiründaja kindlustas liidrikohta suurima väravakütina

Silver Tabo
FC Floras mängival Erik Sorgal on käimas hullumeelne hooaeg.
FC Floras mängival Erik Sorgal on käimas hullumeelne hooaeg. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti jalgpalli kõrgliiga 14. voorus naasis pärast eelmises mängus Tallinna FCI Levadialt saadud 1:3 kaotust võidulainele üldliider Tallinna FC Flora, kui alistas võõral väljakul tulemusega 4:0 FC Kuressaare.

Külalismeeskonna avatabamuse lõi 30. mänguminutil Mihkel Ainsalu, kelle värav jäi avapoolajal ainsaks. Järgmisena jõudis sihile alles 44 minutit hiljem penaltist skoorinud 19-aastane Erik Sorga. Möödus seitse minutit, mil hooaja suurim väravakütt Sorga lõi tänavuse 14. tabamuse. Lõppseisu 4:0 vormistas 84. minutil Markus Poom.

14. vooru viimases kohtumises viigistas Levadia tulemusega 1:1 Paide Linnameeskonnaga. Kui külalised läksid kohtumist 78. minutil Alassana Jatta tabamusest juhtima, siis Levadiale tagas viigipunkti neli minutit hiljem skoorinud Mark Oliver Roosnupp.

Üldarvestuses jätkab eelmises voorus hooaja esimese kaotuse saanud Flora 37 punktiga liidripositsioonil, edestades Levadiat viie silmaga. Ühe punktiga tiitlikaitsja Nõmme Kaljust maha jääv Paide asub 27 punktiga neljandal kohal. Kuressaare Paikneb kümne meeskonna konkurentsis 15 punktiga kuuendal real, edestades kolme silmaga Viljandi Tulevikku ning jäädes omakorda kolme punktiga maha Narva Transist.