PM Saksamaal. Neuville: Tänakul on veel variant üheks-kaheks rallivõiduks

Thierry Neuville Saksamaa ralli meediapäeval.

FOTO: Sander Ilvest

MM-sarjas kolmandat kohta hoidev Hyundai sõitja Thierry Neuville ütles enne Saksamaa rallit, et peab kiiremas korras liider Ott Tänakuga punktivahet vähendama.

Neuville’i sõnul on Hyundai kiirus praegu Citroeniga sarnane, kuid Toyotast jäädakse maha. «Toyota lendab. Otil on sel hooajal variant võita veel üks-kaks etappi. Aga kui tema punkte ei teeni, peame meie saama kõrgeid punkte. Tiitlivõitlus käib edasi!» sõnas ta.

Senisele hooajale tagasi vaadates ütles Neuville: «Viga Tšiilis maksis meile palju punkte. See oli väike viga suurte tagajärgedega. Pärast seda olen teinud vähe vigu. Soomes jäi mul alguses kiirusest puudu, kuid sain lõpuks hea tunde sisse.»

Saksamaa ralli peaks Neuville’i sõnul Hyundaile sobima. «Meie jaoks on tähtis maksimaalsed punktid kätte saada. Vaatame pärast Saksamaad, kas peame muutma oma strateegiat veidi agressiivsemaks.»

Pärast asfaldietappi ootab sõitjaid ees aga karm Türgi ralli. «Türgi ralli mulle meeldis, aga tegu on karmi ralliga. Rehvipurunemised on seal peaaegu paratamatud – on vaja õnne, et sellest pääseda. Seal tuleb oma autot hoida, aga see võib tähendada aja ja ralli kaotust.»

MM-sarja kokkuvõttes on viis etappi enne hooaja lõppu 180 punktiga liider Tänak. Teisel kohal oleval Sebastien Ogier'l on punkte 158 ning Neuville'il 155.

Tagasi üles