P, 2.10.2022

Fotod ⟩ Ametlik: Tartu maraton jääb ära!

Huvilised saavad osaleda juubelimatkal
Postimees Sport
Ametlik: Tartu maraton jääb ära!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tartu suusamaratoni korraldajad otsustasid, et tänavune võistlus jääb lumepuuduse tõttu ära. Huvilised on aga pühapäeval oodatud osalema Tartu maratoni juubelimatkale, seisab pressiteates. 

Suusamaratoni põhitrassil Otepäält Elvasse suusalund ei ole. Tehvandil toodetud kunstlumest aga jääb plaani C (maraton Tehvandi kunstlumeringil) jaoks väheks. Ilmaprognoosi kohaselt ei ole kummagi variandi puhul sel nädalal positiivseid muutusi oodata, seega ei ole 47. Tartu maratoni korraldamine lumepuuduse tõttu tänavu paraku võimalik. Info osalustasu kompenseerimise kohta saadavad korraldajad osalejatele eraldi kirjaga.

Laupäevaks kavandatud lastesõidud lükatakse edasi kuni lumeolude paranemiseni.

Juubelimatkal, mille start on Otepääl Tehvandi staadionil ja finiš Käärikul, on valikus kaks distantsi: 27 ja 17 km. Matkarada viib osalejad nii Pühajärve-äärsetele kaunitele teedele, kuulsale Kekkose rajale kui ka kohtadesse, mis kattuvad Tartu suusamaratoni rajaga (nt Harimägi). Rajal on kaks toitlustuspunkti, kus pakutakse matkalistele kuuma jooki ja kehakinnitust.

Neile, kes on end suusamaratonile registreerunud, on matkal osalemine tasuta, kuid vajalik on ümberregistreerimine maratoni kodulehel. Matkale on võimalik registreeruda ka neil, kes suusamaratonil kirjas ei ole.

Märksõnad
Tagasi üles