Toimetas Ville Arike
Carlos Sainz.
Carlos Sainz. Foto: FRANCK FIFE/AFP/Scanpix

Autoralli MMi kodulehel toimunud fännihääletusel valiti kõigi aegade parimaks rallisõitjaks hispaanlane Carlos Sainz, kes tuli maailmameistriks aastatel 1990 ja 1992.

Finaalis alistas Sainz üheksakordse maailmameistri Sebastien Loebi. Kuu aja pikkusel üritusel, kus algselt sai valida 20 piloodi, sealhulgas Ott Tänaku vahel, anti kokku üle 300 000 hääle. Samuti oli sõnaõigus ajakirjandusekspertidel.

Finaalis sai Sainz 57,28 protsenti häältest, kokku oli «kullamatšis» hääletajaid 80 000. Finaali lõpptulemuse moodustasid rahva hääled 40 ja ekspertide omad 60 protsendi ulatuses. Spetsialistide hulka kuulusid ralliajakirjanikud Julian Porter, Marco Giordo, Reiner Kuhn, David Evans, Loic Rocci ja Jose-Manuel Gonzalez.

«Ma ei saaks olla rohkem õnnelik ja uhke selle tunnustuse üle,» kommenteeris 58-aastane Sainz. Omal ajal hüüdnime El Matador saanud Sainz startis karjääri jooksul 196 MM-rallil ja võitis neist 26. Lisaks kahele meistritiitlile jõudis ta aasta kokkuvõttes veel üheksal korral poodiumile.

Sainz osaleb viimasel ajal Dakari rallidel.

Valitsev maailmameister Ott Tänak jõudis sel virtuaalsel võistlusel eelringi kaudu põhitabelisse, ent kaotas seal soomlasele Tommi Mäkinenile.