Video ⟩ Kameruni koondislase soolotabamus päästis Mainzi halvimast

Toimetas Karl Juhkami
Kölni pallurid takistamas Pierre Kunde Malongi (paremal).
Kölni pallurid takistamas Pierre Kunde Malongi (paremal). Foto: AP/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 26. vooru keskses lahingus tegid Köln ja Mainz omavahel 2:2 viigi.

Avapoolajal sündis ainult üks värav, kui kuuendal minutil realiseeris Mark Uth 11 meetri karistuslöögi. Teisel poolajal tuli televiisori ette naelutunud fännidel tabamust oodata kaheksa minutit. Köln mängis kärmelt karistuslöögi lahti ning Dominick Draxler saatis ilusa kaarpalli Florian Kainzi pea peale, kes nahkkera probleemideta võrku koksas.

Tol hetkel näis olukord Mainzi jaoks juba lootuseta, kuna tänavu polnud nad kunagi kaheväravalisest kaotusseisust välja tulnud. Ent koroonajärgne ajastu pole enam sama, mis koroonaeelne ajastu.

61. minutil vähendas Liverpoolist laenul olev Taiwo Awoniyi oma Bundesliga debüütväravaga vahe minimaalseks ning 72. minutil leidis Kameruni koondislane Pierre Kunde Malong endas ülemise sisemise Lionel Messi ning seadis uhke sooloüritusega jalule 2:2 viigi. Nõnda kohtumine ka lõppes.

Kell 19 algavas kohtumises lähevad vastamisi Müncheni Bayern ja Berliini Union.