Verstappen võitis ajasõidu, Bottas oli Hamiltonist kiirem, kuid stardib briti selja taga

Max Verstappen.
Max Verstappen. Foto: HOCH ZWEI/Pool/xpbimages.com/Scanpix

Laupäeval toimus Austrias Red Bull Ringil Steiermargi Grand Prix kvalifikatsioonisõit. Kõige kiirema ringiaja sõitis välja justnimelt Red Bulli esisõitja Max Verstappen, kes saab meeskonna koduetapile startida parimalt stardikohalt.

Ka vabatreeningutel head minekut näidanud Verstappeni parimaks ringiajaks jäi 1.03,841, tema järel tulid Mercedese sõitjad Valtteri Bottas (+0,194) ja Lewis Hamilton (+0,226). Verstappen kõrvalt saab aga rajale siiski Hamilton, sest Bottas sai karistada ja peab startima viiendalt stardiruudult.

Verstappeni ja Hamiltoni järel stardivad teisest reast Lando Norris (McLaren, +0,279) ja Sergio Perez (Red Bull, +0,327). Bottase kõrvalt kuuendalt kohalt alustab AlphaTauri piloot Pierre Gasly (+0,395).

Enne GP-d kaotab Hamilton punktitabelis Verstappenile 12 punktiga ning möönis ajasõidu järel, et Red Bullid on Austrias tõeliselt kiired. «Olen endast andnud kõik. Läheme homses sõidus lahingut andma,» ütles Hamilton kvalifikatsiooni järel.