Noorte sulgpallikoondis võitles end EMi avamatšis kaotusseisust võidule

Eesti U17 vanuseklassi sulgpallikoondis.
Eesti U17 vanuseklassi sulgpallikoondis. Foto: badminton.ee

Eesti U17 vanuseklassi sulgpallikoondis alustas Sloveenias peetavat võistkondlikku EMi korraliku trilleriga, alistades Bulgaaria 3:2. Seejuures oldi kahe esimese mängu järel 0:2 taga.

Alustuseks peeti üksikmängud, kus Elisaveta Berik kaotas Kalojana Nalbantovale 12:21, 12:21 ning noormeestest Andrei Schmidt Stanimir Terzievile kahelt matšpallilt 21:16, 10:21, 22:24. Ent suund oli matšile antud ja edasine kujunes tõeliseks trilleriks.

Neidude paarismängus tõid Emili Pärsim ja Marta Emili Teller esimese võidupunkti, Tsveti Katerova ja Joanna Jordanova alistati 21:18, 14:21, 21:17. Meespaar Rene Leeman - Chris Robin Talts ei andnud Georgi Katerovile ja Georgi Kirovile mingit võimalust – 21:14, 21:13.

Matši saatuse otsustanud segapaarismängus esindasid Eestit Pärsim ja Hugo Themas. Nad asusid esimeses geimis Terzievi ja Tsvetina Popivanova vastu juhtima 20:16, lasid vastased viigini, kuid lõpuks siiski võitsid 23:21. Teine geim möödus samas võtmes ning lõppes eestlaste 21:19 eduga.

Kuuenda alagrupi teises matšis alistas Hispaania Iisraeli 5:0. Täna pärastlõunal kohtub Eesti Iisraeliga.