L, 28.05.2022

Haiglast pääsenud Eesti motomees võitis vigastuse kiuste koduse EM-etapi

Postimees Sport
Haiglast pääsenud Eesti motomees võitis vigastuse kiuste koduse EM-etapi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kevin Saar.
Kevin Saar. Foto: Igor Tšeskidov

Täna Langel lõppenud quadide EM-etapi võitis valudega heideldes Kevin Saar, külgvankritel said eestlastest parimatena Kert Varik/Lari Kunnas ka etapi kokkuvõttes neljanda koha.

Kevin Saarele (Yamaha, Pärnu Motoclub) hüppas eilses sõidus kogemata selga Norra konkurent Christopher Tveraen (Yamaha) ja pärast õhtul haiglas uuringutel käimist otsustas Saar täna võimalusel proovida võistlust siiski jätkata. Esimese sõidu alguses võttis ta rahulikult, et mitte riskida, kuid lõpuks lubas tervislik seisund siiski sõita ja loodetud mõne punkti asemel oli tulemus hoopis teine koht. Teise sõitu läks Saar juba julgemalt ning sealt võttis ta võidu.

Etapi teise koha sai Tveraen, kes oli sõitudes teine, esimene ja veelkord teine; ja kokkuvõttes kolmas oli Kacper Mieszkowski (CRQF) Poolast, kes oli oma esimese poodiumikoha üle EM-il üliõnnelik. Eestlastest olid veel Priit Järvloo (Kawasaki) kuues, noored oma esimesel EM-etapil osalenud Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) seitsmes ja Karl Joosep Steinberg (Honda, KTL Racing) 11., Sander Lakiza (Yamaha, Pärnu Motoclub) 10., Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu MK) 13. ja Aleks Sale 17. (Yamaha, Motoklubi K&K).

Quadide EM-etapi detailsemad tulemused.

Tänases külgvankrite esimeses sõidus said Varik/Kunnas (WSP Husqvarna, AYR Racing Team) küll hea stardi, kuid juba esimesel tõusul sai pool tosinat konkurenti neist mööda ning taas tuli eessõitjaid jälitama hakata. Lõpuks suutsid nad sellest sõidust koju tuua viienda koha. Kolmandast sõidust, kus enamik võistlusmaast hoiti kolmandat kohta, said nad neljanda tulemuse. Etapi kokkuvõttes sai meie hetke kiireim ekipaaž taas neljanda koha ja selline on nende tulemus ka peale kahte etappi maailmameistrivõistluste üldarvestuses. «Mõned tiirud enne kolmanda sõidu lõppu näitas mehaanik, et mootor tossab, hea, et üldse lõpuni saime,» selgitas Varik, kelle pingutustele rahvas maruliselt kaasa elas. «Rada oli raskem kui eile, mina ei ole harjunud sellisel rajal sõitma,» tunnistas ta Belgia ja Hollandi sõitjate eelist.

Külgvankrite tänased võistlussõidud võitis valitsev maailmameister Etienne Bax/Nicolas Musset (WSP Zabel, Holland-Prantsusmaa). Etapivõidu viisid koju Marvin Vanluchene/Robbie Bax (WSP Zabel, Belgia-Holland, tänastes sõitudes neljas ja teine). Teiseks tulid Julian Veldman/Ondrej Cermak (CPD-Mega, Holland-Tšehhi) ja kolmandad olid Bax/Musset. «Meil on väga hea meel, et viisime punase liidriplaadi koju kaasa, kuid rada oli väga raske, siin võita ei olnud sugugi kerge,» tunnistasid tänased võitjad. «Eriline tänu korraldajatele, Lange on üks professionaalsemaid radu ja korraldusi, kus me käinud oleme,» lisasid nad.

Eestlastest olid täna Gordejev/Stupelis (WSP Husqvarna) veel kokkuvõttes 10ndad , Markus Normak/Karl Albert Kasesalu (VMC Zabel) 12ndad, Jarno Saan/Sten Niitsoo (WSP Zabel) 15ndad, Argo Põldsaar/Arno Peever 22. kohal (VMC KTM), Ülar Karing/Oliver Sebastian Lamp 23ndad (KTM), Tanel Reesna/Markus Lina (WSP) 24ndad, Robert Lihtsa/Birger Taal 25ndad (WSP Mega).

Külgvankrite etapi täpsemad tulemused.

Märksõnad
Tagasi üles