P, 2.10.2022

BLOGI ⟩ Eestlastel Östersundis punktikohale asja polnud, koduõuel toimunud võistluse võitis Samuelsson

Postimees Sport
Eestlastel Östersundis punktikohale asja polnud, koduõuel toimunud võistluse võitis Samuelsson
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastian Samuelsson.
Sebastian Samuelsson. Foto: Anders Wiklund/Epa/Scanpix

Laskesuusatamise MK-sarja avanädalavahetuse Östersundis lõpetas meeste 10 km sprint, mille võitis rootslane Sebastian Samuelsson (0+0 trahvi, 22.33,5). Sarnaselt kodupubliku staarile näitas head suusakiirust teiseks tulnud norralane Vetle Sjaastad Christiansen (0+0, +11,8) ja tema kuulus koondisekaaslane Johannes Thingnes Bö (0+0, +12,2). Parim eestlane jäi punktikohast kaugele, Rene Zahkna lõpetas 68. kohal (0+1, +2.33,8). Postimees vahendas võistlust tekstipõhises blogis.

Skandinaavlaste järel hõivasid neljanda ja viienda koha prantslased. Avatiiru järel pretendeeris poodiumikohale ka Emiline Jacquelin (0+1, +23,2), kuid teises lasketiirus tehtud eksimus purustas need lootused. Viies oli Simon Desthieux (0+0, +23,8).

Rene Zahkna oli lamadestiirus täpne ning jäi liidritest maha poole minutiga. Teise ringi keskel langes tema kiirus suusarajal ning ka lasketiirus tulnud eksimus ei tulnud kuidagi kasuks. Lõpuks jäi 68. kohale tulnud Zahknat punktikohast lahutama 45 sekundit.

«Alguses oli Tarjei Bö minu taga, sain pildi kätte, kuidas liigun. Paar aastat tagasi oleks eeldanud, et kohe esimene ring püütakse kinni. Esimesed 6 km sujus. Läksin proovima kaua ma hambad ristis kannatan. Esimesed kuus läks hästi, siis said mingid jõuvarud otsa,» ütles Zahkna intervjuus ETV-le.

Kalev Ermits lõpetas võistluse 92. kohal (1+1, +3.06,1), kes oli üllatunud, et tema suusakiirus oli nõnda kehv. Näiteks jäi muidu tugev suusataja kiiruselt alla ka Zahknale. Kolmanda eestlasena rajal olnud Kristo Siimer finišeeris 107. kohal (2+1, +3.32,9).

Enne võistlust

Laupäeval toimunud tavadistantsil Eesti naised ega mehed punkte ei kogunud. Meie meestest sõitis parima tulemuse Rene Zahkna, kes sai 51. koha. Nooremad sportlased Kristo Siimer ja Robert Heldna lõpetasid vastavalt 92. ja 112. kohal. Heldna asemel tuleb täna stardijoonele Kalev Ermits, kelle jaoks on tegemist MK-hooaja avastardiga.

Märksõnad
Tagasi üles