Red Bulli üks ninamehi selgitas, miks Verstappen plahvatas ja karjuma hakkas

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Copy
Max Verstappen.
Max Verstappen. Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix

Helmut Marko on Red Bulli noortesüsteemi pealik ja F1-tiimi nõunik. Motorsport Nederlandiga vesteldes meenutas ta, kuidas tänavu vormel 1 maailmameistriks kroonitud Max Verstappen kunagi käitus.

78-aastase austerlase sõnul oli Verstappen F1-karjääri algusaastatel selgelt agressiivsem, ehkki paljud fännid ja tiitlikonkurent Lewis Hamilton tahaksid sellele kasvõi tänavusele mõeldes kindlasti vastu vaielda. Tõsi, ka inglane polnud hooaja jooksul puhas nagu prillikivi.

Marko kiitis Verstappenit veelgi. «Ta näeb nüüd suurt pilti palju paremini. See on väga oluline vahe. Kunagi tahtis Max olla igal juhul kiireim. Nüüd on ta õppinud end vajadusel tagasi hoidma.

Üks oluline erinevus on veel: kui tal oli paar aastat tagasi vabatreeningul probleem, siis mõnikord Max plahvatas ja hakkas karjuma. Nüüd on ta palju rahulikum ning sooritused stabiilsemad. Ta on muljet avaldav sõitja.»

24-aastane Verstappen on endine imelaps, kes debüteeris F1-sarjas juba 17-aastaselt. Tänavune tiitel oli talle esimene ning 141 GPga on endise vormelisõitja Jos Verstappeni poeg võitnud 20 sõitu ja jõudnud 60 korda poodiumile.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles