E, 30.01.2023

Legendaarne Dakari ralli nõudis 20-aastase noormehe elu

Karl-Joosep Küngas
Legendaarne Dakari ralli nõudis 20-aastase noormehe elu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dakari ralli.
Dakari ralli. Foto: Eric Vargiolu/SCANPIX

Tänavune Dakari ralli lõppes väga nukratel toonidel, kuna võistluse viimasel päeval hukkus 20-aastane Quentin Lavalee. Noormees oli PH Sport meeskonnas Dakari rallil kaasas abilisena.

Kohaliku politsei ja korraldajate teatel toimus Dakari ralli viimase päeva hommikul avarii, kus osalesid kaks autot. Ühes autos istuski just Lavalee, kes hiljem haiglas suri. Avariis sai vigastada veel belglane Maxime Frere, kel tuvastati mitmed vigastused, ent ta püsib teadvusel.

Dakari ralli korraldajad valdavad kolmes erinevas keeles Lavalee perekonnale kaastunnet. Samuti tunnevad nad kaasa noormehe meeskonnale ja sõpradele.

Väga raske ja tihtipeale elusid nõudev Dakari ralli näis tänavu mööduvat selles osas positiivselt. Kahjuks nõnda siiski ei läinud ja tegelikult olid ohumärgid õhus juba varasemaltki. Nimelt lendas ralli avapäeval õhku prantslase Philippe Boutroni sõiduk. Prantslasele tehti mitmeid operatsioone ning tema elu õnnestus päästa. Korraldajad kahtlustavad, et tegemist võis olla terrorirünnakuga.

Märksõnad
Tagasi üles