Nutikas Ferrari vedas ühe sõnumiga Red Bulli ninapidi

Postimees Sport
Copy
Charles Leclerc (vasakul) ja Max Verstappen.
Charles Leclerc (vasakul) ja Max Verstappen. Foto: Dppi/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Maailmameister Max Verstappen (Red Bull) väljus vormel-1 Saudi Araabia Grand Prix'lt võidukalt, kuid pidas maha nauditava võitluse Charles Leclerciga (Ferrari). Tegelikult oli võiduvõimalus ka parimalt kohalt alustanud Sergio Perezil (Red Bull), kuid Ferrari bluffis Leclerci boksipeatusega ning lõikas sellest hiljem kasu.

Mehhiklase karjääri kolmanda võidu rikkus Ferrari tiimitaktika, kui raadiosides anti märku, et Leclerc boksi tuleks ning Red Bull otsustas sama teha. Tegelikult Itaalia meeskonna sõitja aga boksi ei tulnudki, kuid Perez oli juba rehve vahetama läinud.

Peagi sõitis rajalt välja Nicholas Latifi (Williams) ning mängu sekkus turvaauto, mis oli vesi Ferrari veskile, kuid põrmustas Perezi võiduplaani.

Võistlusjärgses intervjuus tunnistas Leclerc, et sõnum boksipeatuse kohta oli Perezile ja Red Bullie teadlik sööt. «Me tegime meeskonnana kõik õigesti. Strateegia, boksipeatus ja Checole tehtud nn valekõne,» ütles ülemeelikult naeratanud Ferrari piloot, vahendas Essentially Sports.

Leclerc pidi lõpuks tunnistama teise Red Bulli sõitja ehk Verstappeni paremust. Ta tunnistas, et nendevaheline võitlus meeldis talle, kuid pettumust valmistas, et Red Bull domineeris sirgekiirusega. «Kuigi ma olen pettunud, et kaotasin võidu nii hilja, on tunne hea, et suudame taas võitude nimel võidelda,» tunnistas monacolane, et edusammud eelmiste hooaegadega on märgatavad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles