U19 jalgpallikoondis alistas 90+4. minuti väravast Bosnia ning pääses Eliitringi

Siim Kaasik
Eesti U19 jalgpallikoondis.
Eesti U19 jalgpallikoondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti U19 jalgpallikoondis alistas EM-valikturniiril 90+4. minuti väravast 3:2 Bosnia ja Hertsegoviina, tagades pääsu Eliitringi.

Kuigi Eesti jäi koduväljakul peetud kohtumises 30. minutiks 0:2 kaotuusseisu, näitasid möödunud nädalal Itaalia alistanud noorjalgpallurid tõelist võitlejahinge.

Esmalt lõi 56. minutil ühe tagasi Gregor Lehtmets, seejärel tõi 86. minutil tabloole viigi Daniel Luts. Eesti võiduvärava lõi neljandal üleminutil Egert Õunapuu.

Valikturniiri alagrupis teenisid nii Eesti, Poola kui ka Itaalia kuus punkti. See tähendas kolme meeskonna vahelist surnud ringi, mis tõi parima väravate vahe põhjal võidu Poolale (+1), teise koha Eestile (0) ja kolmanda Itaaliale (-1).

Eliitringis jätkab finaalturniiri pileti püüdmist 28 koondist. Meeskonnad jagatakse seitsmesse neljaliikmelisse alagruppi, kust finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja. Eliitringiga alustatakse kevadel.