PM MONTES Hyundai prioriteet on WRC, uus tiimipealik ei välistanud tulevikus F1ga liitumist

Karl Mihkel Eller
, Monaco, Monte Carlo
Copy
Hyundai uus meeskonnajuht Cyril Abiteboul (paremal) usub, et WRC-sari täidab praegu autotootja ärihuve. Kas see jätkub ka tulevikus või on laual võimalik liitumine F1-ga?
Hyundai uus meeskonnajuht Cyril Abiteboul (paremal) usub, et WRC-sari täidab praegu autotootja ärihuve. Kas see jätkub ka tulevikus või on laual võimalik liitumine F1-ga? Foto: Romain Thuillier/Hyundai Motorsport

Cyril Abiteboul on Hyundai tiimipealikuna tegutsenud nädala ning liialdamata võib öelda, et uuel juhil on meeskonnas kõige vähem rallikogemust. F1 taustaga prantslane lubab olla kiire õppija, tahab teha tiimi struktuuris mõningaid muudatusi ega lükanud ümber, et Hyundai võib ühel päeval liituda vormel 1 sarjaga.

Abiteboul ei tee saladust, et sukeldus rallimaailma täieliku kollanokana. Tal on märkimisväärne kogemus F1-sarjast, kus vedas seitse aastat Renault' meeskonda, kuid peaasjalikult ringrajaspordiga ongi tema töö piirdunud.

«Olgem ausad, mul pole rallist põhjalikke teadmisi. Muidugi olen jälginud tulemusi, vaadanud videoid, kuid kui keskendusin F1-le, siis polnud mul aega teistesse aladesse süveneda. Nüüd on olukord muutunud ja praegu pühendun ainult rallile,» ütles Abiteboul. Ta pole elus kordagi rallit kohapeal vaatamas käinud, kuid lubas Monte Carlos selle vea parandada ning jõuda ka raja äärde.

Tagasi üles